pexels.com

Všetky veľmi dobre vieme, že ak sa ti nepáči nový frajer najlepšej kamošky, môže ťa to priviesť do nepríjemnej situácie. Povedať to narovinu iba sklame a žiadna z nás si predsa nechce vyberať medzi priateľom a kamarátkou. Je ťažké zistiť, čo sa dá robiť, ak si ty na strane tej kamarátky. 

Najlepšie by bolo, ak by každý s každým vychádzal, no ako v reálnom živote, ani v tom blízkom okruhu známych sa to nedá. Priatelíte sa už roky, no s jej novým objavom vôbec nevychádzaš. Skôr, ako ho odsúdiš a začneš vytvárať medzi vami nepríjemné dusno, skús vyskúšať nejaké nasledujúce tipy! Nikdy nevieš, čo by mohlo v tejto situácii pomôcť, aby si nezničila vaše priateľstvo.

1. Skús nebyť reaktívna

Ak sa chystáš riešiť tento problém, budeš musieť byť schopná udržať pokoj. Že sa ti nepáči povedz, až keď spolu strávite viac času a vieš, že to je medzi nimi vážne. Nerob unáhlené závery a neodsudzuj ho pred ňou hneď na začiatku. Ak sa už na to odhodláš, premysli si, či máš na to objektívne dôvody a nie len svoje subjektívne pocity, ako napríklad žiarlivosť. Ak ho nemáš rada z vážnych dôvodov, slušne jej to vysvetli, aby nezostala šokovaná. Nereaguj hneď a prehnane.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

2. Nájdi na ňom niečo dobré

Keď vieš, že je pre kamarátku jej vzťah naozaj dobrý, skús na ňom nájsť niečo pozitívne aj ty. Každý z nás má niečo, čo sa dá pochváliť. Popremýšľaj o ňom bez pocitu, že ho nemáš rada a nájdi jeho kvality. Ak nájdeš čo i len jedinú vec, ktorá sa ti na ňom páči, celú situáciu to uľahčí. Vždy si všímaj na ľuďoch to dobré, síce je to ťažké, ale je to znamením vyspelosti a múdrosti a zachráni to mnoho priateľstiev.

3. Priznaj svoje predsudky

Ak ho nemáš rada z určitého dôvodu, potom si podrobnejšie všímaš veci, ktoré tvoje predsudky len potvrdzujú. Náš mozog hľadá informácie, ktoré podporujú naše myšlienky a presvedčenia. Rozpoznať vlastné predsudky je ťažké a priznať si vlastnú predpojatosť ešte viac. Stále budeš vidieť tie „zlé“ veci, no skús sa zamerať aj na drobnosti, ktoré by ich mohli vyvrátiť. Tak máš šancu byť na neho menej podráždená. V najlepšom prípade zistíš, že nie je až tak zlý, ako si myslíš.

4. Ukáž jej lepšiu cestu

Byť dobrým príkladom je skvelá vec. Môže sa stať, že je tvoja kamarátka naozaj v zlom vzťahu, ale sama si to neuvedomuje. V takomto prípade je ťažké ju presviedčať alebo pred ňou osočovať partnera. Môže to viesť ť k nepríjemným hádkam. Ak sa nedá logicky presvedčiť, aby ho opustila, musíš jej ukázať, ako má správny vzťah vyzerať. Zameraj sa na svoje vzťahy a buď príkladom. Ak uvidí tvoje šťastie a pozitivitu, uvedomí si, čo jej chýba. Okrem toho, ty nebudeš tá pokrytecká kamarátka, ktorá sa jej snaží zničiť vzťah.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

5. Skús tráviť čas iba s ňou

Spôsob, ako si udržať priateľstvo je pracovať na ňom. Ak nechceš prísť do konfliktu s jej priateľom, buď s ňou bez jeho prítomnosti. Môže to byť ťažké, ak spolu trávia takmer všetok čas, no vždy sa dá nájsť spôsob. Niečo, čoho sa on nechce zúčastniť a nevadí mu to. Napríklad také fitko či spoločné učenie sa.

6. Nechaj to tak

Ďalším spôsobom, ako si v takomto prípade nezničiť priateľstvo je prijať fakt, že sa rozhodla práve pre neho a ty sa s tým musíš naučiť žiť. Ak máš správne nastavené hranice, vieš pripustiť, že je to jej život a nie tvoj. Aj keby robila rozhodnutia, ktoré považuješ za zlé. To ti pomôže sa menej trápiť nad jej otravným priateľom a starať sa viac o seba. Je to ťažká vec, ktorá je ďalšou známkou vyspelosti.

7. Pomôž jej, ak máš podozrenie

Toto je najkomplikovanejšia situácia, ale je nevyhnutné ju spomenúť, ak máš podozrenie, že jej priateľ je viac než len blbec a tvoju kamošku skutočne nejakým spôsobom zneužíva. Najlepšie čo môžeš urobiť, je poskytnúť jej pomoc a podporu. Byť dobrou priateľkou je na nezaplatenie. Rozprávaj sa s ňou a snaž sa s ňou o vyriešenie problému, tak, aby sa nemusela báť. V krajnom prípade sa nebojte obrátiť na pomoc polície či terapeuta.

 

Zdroj: bustle.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating