Unsplash/Cody Black

Pravidlá a hranice vo vzťahu sú dôležité. Aj od nich mnohokrát závisí to, či láska vydrží alebo nie. Jednoducho – dvaja ľudia by mali vedieť, čo môžu a čo je už cez čiaru.

Buď však pokojná, tieto 3 pravidlá môžeš vo vzťahu s pokojným svedomím porušovať a partner ti na to nemôže nič povedať.

Nemať žiadne tajomstvá

Že vo vzťahu nemôžeš mať žiadne tajomstvá? Áno, to platilo kedysi. V dnešnej dobe je priam nevyhnutné, aby si sem-tam nejaké malé tajomstvo mala. Pokiaľ by to tak nebolo, partnera by si rýchlo omrzela a prestala baviť. Práve tajomstvá a to, že môže na tebe odhaľovať stále nové a nové veci, ho núti podvedome zostať. Tvoje záhady ho priťahujú a nikdy sa mu nezunuješ.

Mať len ženské priateľky

Určite si počula aj frázu, že akonáhle sa dáš s niekým do vzťahu, musíš priateľstvá s mužmi prerušiť. Mala by si sa venovať iba kamarátkam, pretože tie sú pre vzťah bezpečnejšie. Ďalší mýtus. To, že si s niekým vo vzťahu neznamená, že si stratila svoju voľnosť a slobodu rozhodovania. Môžeš sa priateliť s kýmkoľvek, pretože správny partner by ti mal vo všetkom dôverovať.

S milovaním musíš vždy súhlasiť

Nie, nie a ešte jedno nie. Vyspať sa s niekým nie je tvoja povinnosť. Pamätaj na to, keď ťa o to partner bude žiadať a tebe sa nebude chcieť. Nemal by ťa vydierať, nútiť a ani manipulovať. S pokojným svedomím sa môžeš o s*xe rozhodnúť sama. Ak by si to urobila nasilu, neužila by si si to, nebolo by to príjemné a taktiež by to patrilo do oblasti domáceho násilia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating