Photo by Godisable Jacob from Pexels

Rozchod nikdy nie je príjemná záležitosť pre obe strany. Hoci si mohla uzavrieť bolestivú kapitolu, čo je často najlepším riešením, proces hojenia môže byť rovnako zdĺhavý.  Sem-tam sa stane, že spravíme aj veľmi hlúpu vec v závale hnevu a nevypovedaných emócií. Toto je 6 príkladov podľa portálu Relationship rules, Great Love, Bolde, Your Tango, ktoré by si po rozchode (ne)mala robiť.

Neskrývaj sa pred tým

Áno, zlomil ti srdce a potrebuješ to povedať svojej blízkej kamarátke pri poháriku vína. Na tom nie je nič zlé, len si dávaj pozor, aby si to s alkoholom nepreháňala. Je skvelé sa na chvíľu od toho všetkého odosobniť, ale nemala by to byť pravidelná činnosť. Pred problémami by si rozhodne nemala utekať. Neskôr by ťa mohli dobehnúť. 

Skús sa namiesto toho začať venovať samej sebe. Rob veci, ktoré ti predtým vzťah neumožňoval. Sprav niečo, čo si vždy chcela vyskúšať, len ti k tomu chýbala odvaha. Kedy, keď nie teraz? Je čas, aby sa tvoj život uberal lepším smerom. 

Zbavila si sa ho. To platí aj pre jeho veci

Nepotrebuješ si ho pripomínať. Je pekné, ak ti daroval zopár vecí, vrátane oblečenia, ktoré má na sebe ešte jeho obľúbenú vôňu. Neubližuj si týmito spomienkami. Nepotrebuješ ich, presne, ako jeho. 

Namiesto toho objav vlastnú novú obľúbenú vôňu. Nie je nič krajšie, ako keď žena neodolateľne vonia. A koniec-koncov, ty si tu najdôležitejšia. Je to veľmi dôležitý krok, pretože vôňa môže mať na nás silný účinok, aj keď si to najprv neuvedomujeme. Ak sa chceš z toho skutočne dostať, tak sa určite neboj navštíviť parfumériu. 

Žiadne stalkovanie

Nerob to, naozaj by to pre teba nebolo dobré a rozhodne sa nezačni porovnávať s jeho novým objavom. Je v poriadku, ak ťa po rozchode stále zaujíma, čo je v jeho živote nové, ale on už do tvojho nepatrí. Preto by si mu mala venovať minimum pozornosti. 

Nedovoľ, aby ťa telefón ovládal. Takto prejdeš neustálej túžbe navštevovať jeho profil. Skús ísť von bez toho, aby si mala potrebu držať v ruke mobil. Možnože sa budeš chvíľu cítiť zvláštne, ale o to viac sa oslobodíš. Je to proces, ktorý trvá dlhšie. No tie výsledky sú na nezaplatenie.

Zapracuj na svojom vzhľade

Si zlomená a je to pochopiteľné. Lenže, keď sa nebudeš o seba starať, nebude to k ničomu prospešné. Mnoho dievčat sa po rozchode tak trochu “opustí”. Nezanedbávaj svoje hygienické návyky, hoci aj keď nie si vo vzťahu a “nemáš koho ohúriť”. Očaruj každý deň samú seba. Je dôležité, aby si sa vo svojom tele cítila komfortne a nezabúdaj sa tiež ľúbiť

Môže ti k tomu pomôcť malá zmena. My ženy najčastejšie siahame po vlasoch, tak prečo nie? Aj menšie podstrihnutie, farba, či ofina dokáže výrazne pomôcť tvojmu nízkemu sebavedomiu. Nechaj sa unášať kreativitou a inšpiruj sa. Hlavné je, aby si sa páčila samej sebe. 

Pozor na slovník

V hlave ti zrejme kolujú všetky vybrané slová priamo na jeho osobu. Toto každodenné preklínanie rovnako nezlepší tvoju situáciu. Ak sa chceš posťažovať svojim kamarátkam, je to v poriadku. Ale rozhodne ho neočierňuj na každom roku. Bol to človek, ktorého si raz ľúbila. Zachovaj si preto úctu a nič neľutuj. 

Skús sa radšej viac stretávať s kamarátkami. Choď s nimi na nové dobrodružstvá a užívaj si každý vtipný moment. Okrem toho, že ti tieto osoby dokážu veľmi otvoriť oči, nikdy nevieš, komu novému ťa predstavia. Nebuď zatrpknutá žena. Teš sa na ďalšie príležitosti. 

Zdroj: Relationship rules, Great Love, Bolde, Your Tango

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating