V čom sú ženy ako doma? No predsa vo svete makeupu a kozmetiky! Aby sme boli krásne máme doma desiatky produktov na telo, vlasy aj tvár. Nepočítajúc všetky tie líčidlá. A stále sa na trhu objavuje viac vylepšených produktov, keďže aj poznatky z tohto odvetvia sa stále posúvajú. Vedela si o všetkých beauty tajomstvách? Tieto 4 ťa možno prekvapia!

Pleťový krém chráni póry pred znečistením

Že pleťový krém je základ starostlivosti už hádam vieš. A aj to, že vďaka nemu je tvár lepšie pripravená na nanesenie makeupu. Avšak málokto vie, že okrem hydratačnej a podkladovej funkcie má aj tú ochrannú. A za to sa ti poďakujú najmä tvoje póry, keďže práve tie sú vďaka nemu chránené pred znečistením z makeupu. Ten sa do nich kvôli vrstve krému ťažšie dostáva a tak ich neupcháva ešte viac. Tým pádom je celá pleť viac chránená a ty sa nemusíš trápiť s hĺbkovým čistením. Overiť si to môžeš jednoducho – ak máš pod makeupom pleťový krém, zotrieš si ho vatovým tampónom oveľa jednoduchšie ako keby si mala iba samotný makeup.

Bielkoviny pomáhajú udržiavať farbené vlasy

Ak máš farbené vlasy vieš, že udržať si krásnu čerstvú farbu je naozaj ťažké. Aj keď používaš produkty špeciálne pre tento typ vlasov, občas sú len marketingovým trikom. Klasické šampóny farbu ľahko vymývajú. Čo je však pre vlasy prospešné, a navyše farbu nevymýva, sú bielkoviny. Tie vlasy navyše pekne hydratujú. Takže siahni po produktoch, ktoré obsahujú proteíny a tvoje farbené vlasy sa ti poďakujú!

Do makeupu pre suchú pleť sa pridáva množstvo oleja

Dnes nájdeš makeupy pre každý typ pleti – suchú, mastnú, normálnu, aj ten určený pre všetky. Je logické, že ten pre suchú musí byť viac hydratačný, aby sa pokožka úplne nevysušila. Avšak práve do neho výrobcovia pridávajú iba viac oleja. Vďaka nemu sa na suchú pleť lepšie nanáša a pôsobí zvláčňujúco. No olej sa sám na tvári nedokáže udržať ani vstrebať, takže väčšinou pleť ostane mastná po tom, čo sa olej od samotnej farby oddelí. Daj si preto viac záležať na čistiacej starostlivosti, a svoju suchú pleť pravidelne hydratuj.

Kondicionér naozaj robí vlasy hodvábne jemné

Aj keď by mal byť kondicionér bežnou súčasťou starostlivosti o vlasy, veľa žien tento krok vynecháva. Príde im ako zbytočnosť navyše, a jeho účinkom vôbec neveria. Pravdou však je, že svoju úlohu si plní dobre a nebol vynájdený len tak. Vďaka nemu sú vlasy hladké, lesklé, a najmä, oveľa ľahšie sa rozčesávajú. Jeho zložky doplnia to, čo sa počas umývania zmylo. Preto nezabúdaj na túto bodku vlasovej starostlivosti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.