Zdravé sebavedomie je dôležité pre každú ženu. Rovnako tak aj pre splnenie cieľov, ktoré si v živote dáš. Vnútorná sila robí z teba ešte viac príťažlivejšiu a rešpektovanejšiu osobu. Nemusíš sa báť, ak sa takou momentálne necítiš. Ženy sa také nerodia, ale stávajú. Pozri sa, ako na to.

Zdravé telo = zdravý duch

Milovať svoje telo je nesmierne dôležité. Ak nie si spokojná sama so sebou, nikdy nebudeš ani so svojím životom. Ak ťa niečo na sebe tak veľmi trápi, zmeň to! Dôležité je, aby si sa cítila dobre. Iba tak budeš zo seba vyžarovať zdravé sebavedomie a nikdy sa nebudeš cítiť menejcenná.

Odstrihni od seba toxických ľudí

Nevyberáme si rodinu ani spolužiakov. Ale ľudí, s ktorými sa stretávaš vo svojom voľnom čase áno. Obklopuj sa tými, ktorí ťa inšpirujú a podporujú. Daj zbohom tým, pri ktorých sa cítiš nepríjemne či máš pocit, akoby ťa ťahali tam, kde nechceš byť. Hovorí sa, že s kým si, taký si. A je to jedna z najväčších právd. Neboj sa dať „kamarátom“ zbohom zo strachu, že ostaneš sama. Do tvojho života prídu tí správni vtedy, keď im necháš dvere otvorené.

Akceptuj fakt, že nie si vo všetkom najlepšia

V súčastnosti si ženy myslia, že musia byť a mať všetko najlepšie. Úspešne vyštudovať, získať prestížnu prácu, mať dokonalého partnera, dom snov, neskôr byť učebnicovou matkou. Postava ako z katalógu, talent na niečo nezvyčajné, dobre variť, … nuž „povinností“ je naozaj mnoho. Až na to, že nikto nie je dokonalý. No a čo, že nevieš variť? A čo, že tvoje vlasy nie sú ako zo salónu? Stále si to ty. Výnimočná osoba.

Nenechaj vek určovať kvalitu tvojho života

Kto povedal, že po 30-tke už nie si mladou ženou? A že po 40-tke končí život? A vraj ako 20 ročná nevieš ako by sa mal robiť biznis? Vek je iba číslo, drahá. Neurčuje to, kým si a čo si môžeš, či nemôžeš dovoliť robiť. Rob všetko, čo ťa napĺňa a robí šťastnou. Spokojné ja = spokojný život.

Zdokonaľuj sa a buď na seba pyšná

Niekedy sa ti môže zdať, že iné ženy sú oveľa zaujímavejšie ako ty. Či už majú „lepšiu“ povahu, krajší vzhľad, talent na všetko, čoho sa dotknú… Jedna z vecí, ktorá tvoju silu a sebavedomie ťahá k zemi je práve porovnávanie sa s inými. Pozri sa do zrkadla a vymenuj všetko, čo máš na sebe rada. Uvedom si, v čom si dobrá. Neboj sa napredovať, učiť sa nové veci. A hlavne, buď za to na seba pyšná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.