Nepopulárne dievča
Unsplash/foxytina

Ako tínedžerka si pozerala tie romantické filmy, v ktorých hlavnými postavami boli populárne baby, ktoré boli každému spolužiakovi vzorom a túžil ich nasledovať. Nepopulárne baby sa s nimi zase chceli kamarátiť. Realita ale nie je film, ktorý vidíš v televízii. Podľa našich tipov môžeš zistiť, prečo nie si populárna. Náš ďalší článok ti ale prezradí, 4 znaky toho, či patríš medzi obľúbené baby. Môžeš sa o nich dočítať v našom článku, ktorý sa ti zobrazí po kliknutí SEM.

A vieš prečo nie si populárna? Možno je to tvojím správaním či minulosťou. Dôvodom tiež môže byť to, že sa niekam príliš tlačíš alebo sa nevieš prispôsobiť okoliu. Nuž, ak budeš čítať ďalej, zistíš, v čom tkvie tvoj problém.

Dievča sa usmieva v škole
zdroj: Unsplash/Anastasiya Gepp

Pozri sa na svoje správanie

So správaním to vždy bolo náročné. Hoci neexistuje nejaká spísaná kniha etikety súčasnosti, každý z nás by mal v určitej spoločnosti vedieť, ako sa má správať. V dnešnej dobe je to ale veľmi náročné, keďže ľudia sú veľmi vyberaví. Pri tejto babe sa musíš chovať tak, pri inej inak a tebe z toho môže akurát tak iba hlava prasknúť. Potrebuješ teda návod a nejaké pravidlá, keďže ľudí nespoznáš na základe troch či štyroch stretnutí.

Ľuďom vadí, ak si príliš tichá a uzavretá, no neznášajú ani to, keď si veľmi papuľnatá či hlučná a všade ťa je počuť. Musíš si teda vybrať zlatú strednú cestu. Dôvodom môže byť aj to, že príliš tlačíš na pílu. Silou-mocou chceš mať kamarátov a ideš si za tým. Nikto nemá rád niekoho, kto má oňho príliš veľký záujem. A to neplatí iba v partnerskom živote.

Kamarátky sa smejú na zemi
zdroj: Unsplash/Elle Hughes

Spolužiaci v škole či kolegovia v práci tiež nemajú radi veľkých ulievačov. Nesúhlasia ani s veľkým snažením, pretože každý dosahuje tie najlepšie možné výsledky. O to horšie je to v prípade, keď prekonáš dokonca aj svoje očakávania. Ty a šéf sa môžete tešiť, no nadriadený sa môže cítiť ohrozene a práve preto sa stávaš nepopulárnou a dokonca sa ti môže aj chcieť pomstiť, čo nie je príliš pekné.

Aj minulosť je dôležitá

Minulosť je veľmi dôležitým pilierom života každého človeka. Hoci sa vraví, že je už za nami a nemali by sme sa v nej rýpať, aj tak si z nej čo-to odnášame. Či už sú to poučenia alebo zlé skúsenosti, ťahá sa to s nami. Práve preto by si nemala nikomu posielať nahé fotky a na dôvody sme ťa už upozornili.

Kolegyne v práci
zdroj: Unsplash/KOBU Agency

Nemala by si zase fotiť akty a videá takéhoto typu a zverejňovať ich na stránkach pre dospelých. Tie sa totiž dajú vždy dohľadať a môže ti to napríklad aj zmariť pokusy o získanie dobrej práce.

Ľudia sú neprajní a budú sa ti smiať za to, čo o tebe zistia. Možno to bolo niečo trápne, ponižujúce alebo ťa dokonca mohli spolužiaci šikanovať. V opačnom prípade si mohla byť ty tým aktérom a ani to nie je pekné. Mohla si to oľutovať tisíckrát, no to zlé sa vždy dostane na povrch práve vo chvíľach, keď to nečakáš.

Kolegovia
zdroj: Pexels/Fox

A práve preto dávaj pozor na to, čo komu povieš, čo kde zverejníš a ako sa ku ľuďom chováš. Hoci si môžeš povedať, že za minulosťou dáš hrubú čiaru, nie vždy to tak môže byť a môže sa to s tebou ťahať ešte poriadne dlho. Dôkladne si premysli, čo komu spravíš a ako sa v určitých situáciách zachováš.

Áno, minulosť by si mala zahodiť za chrbát a nemyslieť na ňu, no ľudia sú proste iba ľudia a ak na teba niečo nájdu, veľmi radi sa k tomu vrátia aj napriek tomu, že si to nemusíš želať. A práve to je niekoľko dôvodov toho, prečo nie si populárna.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife