Zamyslená žena
Pexels/Mikhail Nilov

Každá z nás si vyberá svojich priateľov podľa vlastného uváženia. Stávajú sa nimi ľudia, s ktorými si rozumieme takmer vo všetkých smeroch (ak nie vo všetkých), dokážu nás pochopiť, ale i s nami stvárať tie najväčšie bláznovstvá pod slnkom. Ale ako byť obľúbenou medzi novými ľuďmi?

Priateľ je ten, ktorý pri nás stojí za každých okolností a má nás stále rovnako rád i napriek našim neduhom. Tie máme predsa všetci. Stáva sa však, že pri zoznamovaní alebo spoznávaní nových ľudí sa nevieme odosobniť tak ako pri našich najbližších priateľoch. No i napriek tomu by sme chceli, ak by sme do istého kolektívu či tímu zapadli.

Stáva sa to, či už v škole, novej práci alebo aj kdekoľvek inde, kde sa stretávame so spoločenstvom ľudí, s ktorými budeme tráviť čas takmer denne. Zrazu máš obavu, že tam akýmsi spôsobom nezapadneš.

Je to len istý druh obavy, no môžeš sa naučiť s ním pracovať. Nie je to až také ťažké, ako sa na prvý pohľad zdá. Existuje totižto niekoľko pomocných bodov, ktoré ti s tým pomôžu.

Častokrát si však ani neuvedomujeme, čo si na nás ľudia pri zoznamovaní všímajú. Niekedy ide naozaj o veci, na ktoré až taký dôraz nekladieme, no predsa by sme mali.

Ako sa stať obľúbenou?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife