Perspi-Guard
Shuterstock

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Si nervózna z prepotených tričiek, športových tenisiek a nehodláš sa kvôli tomu obmedzovať v aktívnom životnom štýle? Riešenie je jednoduché!

Potiť sa pri fyzickej aktivite alebo horúčavách je normálne, dokonca žiadúce! Mozog zdravých ľudí vydáva viac, než 3 miliónom potným žľazám na povrchu nášho tela signál na ochladenie vždy, keď teplota tela začne stúpať nad 37 ° C. S cieľom dosiahnuť tento cieľ začne telo vylučovať pot. To však nič nemení na fakte, že sa cítime oveľa komfortnejšie s vedomím, že nám „trapas“ v podobe prepoteného oblečenia či zápachu nepokazí čas, ktorý chceme tráviť inak, ako v sprche. 

Čo je nadmerné potenie? 

Za nadmerné potenie sa považuje stav, keď viac, ako 2-krát do týždňa prepotíš svoje oblečenie bez toho, aby si sa fyzicky namáhala alebo sa zdržiavala v horúčave. Jednoducho povedané, potíš sa aj vtedy, keď to tvoje telo biologicky nepotrebuje. Jedným z indikátorov, že sa potíš nadmerne môže byť i lokalizácia potenia. Nadmerné potenie sa častejšie odohráva len na určitých častiach tela (podpazušie, ruky, nohy, hlava).

Práve na týchto miestach sa spolu s potom vylučujú i odpadové látky, ktoré podliehajú rozkladu. Tento proces sa nezaobíde bez sprievodnej nepríjemnosti, a tou je zápach. Aby si mala lepšiu predstavu, o akom množstve potu je reč – môže variovať od objemu nižšieho, ako liter až po niekoľko litrov vypotenej tekutiny. To sa spája s mnohými spoločenskými obmedzeniami, psychickou nepohodou a netreba opomenúť ani zdravotné hľadisko. Vlhká pokožka je oveľa náchylnejšia na bakteriálne a hubové infekcie. 

Kde hľadať vinníka? 

Nadmerné potenie alebo hyperhydróza nemá jasnú príčinu, no pátranie po „vinníkoch“ ťa pravdepodobne prevedie rodokmeňom. Až 50 % ľudí trpiacich 1. typom nadmerného potenia- primárnou hyperhydrózou mohlo tento prejav pozorovať u otca alebo matky či u najbližších príbuzných. Pri druhom type – sekundárnej hyperhydróze je spúšťačom nadmerného potenia iné ochorenie. Najčastejšie poruchy štítnej žľazy, hormonálne poruchy a zmeny, cukrovka či iné ochorenia úzko súvisiace so žľazami s vnútorným vylučovaním. 

Aké sú možnosti? 

Najčastejšou a najpreferovanejšou je zvýšená telesná hygiena, časté prezliekanie sa či používanie lokálne aplikovaných prípravkov na zmiernenie potenia. O pohodlí však nemôže byť reč, najmä v situáciách, keď je prístup k sprche alebo čistému oblečeniu obmedzený. Vychytávky v podobe špeciálnych vložiek, ktoré je možné nalepiť pod oblečenie v oblasti podpazušia či do topánok problém z dlhodobého hľadiska neriešia.

Svetielkom nádeje je injekčne podávaný botulotoxin, ktorý na približne pol roka ochromí potné žľazy a zmierni potenie. Keď ťa pri predstave ihiel oblieva studený pot, skús siahnuť po dostupnej a neinvazívnej metóde, ktorá ti zabezpečí nie hodiny, ale rovno dni bez nežiadúceho nadmerného potenia. Perspi-Guard je vysoko účinný antiperspirant vyvinutý špeciálne na prejavy spojené s nadmerným potením.

Je ochranou, ktorú stačí aplikovať 2 x za týždeň. Je bez parfumácie, nedráždi pokožku a nefarbí oblečenie. Nájdeš ho vo všetkých lekárňach a v e-shope na stránke www.avepharma.sk v troch variantoch – ako sprej, roll-on s obsahom aloe vera a doplnkovú starostlivosťou proti nadmernému poteniu- antibakteriálny sprchový krém Perspi- Guard. 

Perspi-Guard

Všetky potrebné informácie o produkte, jeho účinku a zložení nájdeš aj na stránke www.avepharma.sk/perspi-guard. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty