Slnko, more, piesok pod nohami. Ale aj soľ vo vlasoch, pokožka, ktorá zapácha chlórom či spotené čelo. Toto rovnako opisuje leto. Vysoké teploty nám ako ženám nedávajú šancu cítiť sa na 100 % príjemne. Častokrát máme pocit, že sme celé lepkavé a make-up v lete sa nám doslova rozteká po tvári. Preto je vhodné nezabúdať na to, že počas leta by mali naše kroky pri líčení vyzerať inak, než v zime.

Ak chceš, aby ti počas dňa tvoj make-up look vydržal čo najdlhšie, potom nezabúdaj na tieto osvedčené tipy.

Daj si záležať na základe

Je to ako keby si stavala dom, ak bude mať dobré základy, nespadne. Preto dbaj na to, aby si každý večer i ráno mala dôkladnú beauty rutinu, vďaka ktorej budeš mať čistú, hyratovanú a zdravú pleť. Ak je napríklad príliš mastná a ty jej nevenuješ pozornosť, len ťažko na nej môžeš mať dlhotrvajúci make-up.

Po vyčistení, tonizácii, nanesení séra a krému, nevynechaj ani SPF produkt, ktorý ťa nie len chráni, ale slúži aj ako skvelý podklad.

Žena s klobúkom
zdroj: Pexels/Marcio Bordin

Podkladové bázy sú must-have

Ak sa chystáš líčiť, siahnuť by si mala po podkladových bázach. Tie majú za úlohu predĺžiť výdrž celého make-upu. SPF väčšinou býva dobrým podkladom, no ak máš pocit, že potrebuješ ešte nejaký extra, neváhaj. Primer použi rozhodne aj na oči, ak si ich chceš namaľovať tiež. Celý look nakoniec zafixuj sprejom, ktorý len znásobí trvácnosť produktov.

Vodeodolnosť je plusom

Vodeodolný make-up či maskara nie sú na trhu žiadnou novinkou, takže ak sa v lete nechceš vzdať líčenia (predsa len, v tomto čase je ideálne nemať na tvári nič zbytočné), siahni po nich. Rovnako stav na zmatňujúci púder, ak sa príliš potíš či leskneš ako diskoguľa.

Žena má make-up s mokrým efektom
zdroj: YouTube/Hindash

Pomocníci počas dňa

Hydratačná osviežujúca voda, SPF-ko v spreji, zmatňujúce papieriky, ružová voda, … v drogérii nájdeš veľa takýchto drobností, ktoré ti môžu pomôcť, keď máš pocit, že potrebuješ súrny refresh. Aj keď to môže byť otrava, musíš tomu venovať aspoň minútku, aby si nevyzerala, že sa celá roztečieš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.