Žena si drží vlasy
Unsplash/Christopher Campbell

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Leto je najobľúbenejším ročným obdobím pre mnohé z nás. Užívame si slnečné lúče, more, večerné párty, krátke šaty a opálenú pokožku. Tá však nevyzerá vždy ako z reklamy. Mnohé z nás trpia suchou a dehydrovanou pleťou, ktorá je počas tohto tepla ešte viac zaťažená. Rôzne prípravky na slnenie, časté vystavovanie sa slnku, morská soľ, … Ako mať hydratovanú pleť počas teplého dňa čo najdlhšie?

Základom je dôkladná ranná rutina, ktorá musí obsahovať hneď niekoľko krokov a dôležitých produktov. Tie ti zaistia dlhodobý efekt.

Čistenie je prvý krok

Mnohé ženy si myslia, že nie je dôvod na to, aby si dôkladne vyčistili pleť aj ráno. Veď to robili večer a len si ľahli do postele. No práve počas noci si tvár obtieraš o vankúš, kde je mnoho baktérií, pokožka sa potí a pracuje. Navyše, musíš si odstrániť zvyšky nočného krému.

Vyber si produkt, ktorý je k pokožke veľmi jemný a je zároveň určený na hydratačné čistenie, ideálne nejaké mlieko alebo gél. Vyhni sa mydlám a produktom s obsahom alkoholu. Tie sú pre hydratovanú pleť postrachom.

Žena si čistí tvár
zdroj: Pexels/Ron Lach

Tonikum môže mať rôzne podoby

Tonikum je krok, ktorý má svoj význam, no ženy s dokonalou pleťou ho často preskakujú, a to je v poriadku. No ty by si si mala uvedomiť, že aj tento produkt môže mať rôzne varianty. Nevyberaj si taký, ktorý ti sťahuje pleť (a doslova to cítiš).

Použiť môžeš napríklad ružovú či levanduľovú vodu, ktoré ako tonikum fungujú. Navyše sú antibakteriálne, prírodné a zaistia ti to, čo potrebuješ.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty