Čoho sa všetky ženy boja? No predsa starnutia! Každá z nás by chcela byť navždy mladá a krásna, no príroda má s nami iné plány.

Jedným zo znakov starnutia sú vrásky na našej tvári. Tie sa snažíme postupom času všelijako zakryť, no ak nie si zástancom plastických zákrokov, budeš sa s nimi musieť naučiť žiť. Avšak, existujú triky, vďaka ktorým im môžeš sčasti predísť. Zaveď tieto 3 body do svojho života a tak skoro ťa trápiť nebudú.

Dostatok vitamínov

Vitamíny sú zázrakom pre naše telo. Majú tie najlepšie účinky, vďaka ktorým si udržujeme nie len zdravie, ale aj krásnu pokožku, pleť, vlasy či nechty. Preto nesmú chýbať v tvojom jedálničku. Ak chceš predísť vráskam a udržať si pleť v čo najlepšom stave, mala by si sa zamerať na vitamíny A, B3, B5, C a D.

Nedostatok vitamínu A spôsobuje vysúšanie pleti, čo je základom tvorby vrások. Nachádza sa v sladkých zemiakoch, špenáte či mrkve. Vitamíny B3 a B5 sú najčastejšie využívané vitamíny v pleťovej kozmetike. Redukujú známky starnutia a rozjasňujú pleť. Aby si ich získala prirodzene, pridaj si do jedálnička avokádo, obilniny či kuracie prsia. Vďaka vitamínu C sa nám tvorí v pleti kolagén, ktorý môže za elasticitu pokožky. Stav na citrusové plody, brokolicu či paradajky. No a nezabudni sa zdravo ukazovať na slniečku – to pomáha vytvárať v pokožke vitamín D.

zdroj: Photo by Amanda Dalbjörn on Unsplash

Zabudni na stres

Že sa zo stresu tvoria vrásky sa nehovorí iba tak. Vnútorné trápenie sa prejavuje na našej tvári najmä v okolí očí. Už na prvý pohľad tak vedia ľudia zistiť, že nie si šťastná. Snaž sa žiť tak, aby si mala vo svojom živote pokoj a harmóniu. Všetko sa dá vždy vyriešiť a so všetkým sa dá časom vyrovnať. Nedovoľ smútok podpísať sa na tvojom výzore.

Ak chceš do svojej starostlivosti pridať aj cvičenia na tvár, pozri si napríklad toto video. 6-minútové jogové tvárové cvičenie ti ukáže, ako predísť starnutiu!

Hydratácia zvnútra i zvonka

Ako už bolo spomenuté, vrásky trápia najmä ženy, ktoré majú suchú pleť. Vieš o tom, že tie s mastnou sa teda vrások vôbec neboja? Nech už patríš do akejkoľvek skupiny, hydratácia je základom každej starostlivosti o telo i pleť. Začni zvnútra a nezabúdaj na príjem dostatočného množstva tekutín. Poďakuje sa ti za to celé telo.

Zvonka hydratuj pleť na to určenými produktmi. Rozlišuj však, či obsahujú vodu alebo olejové látky. Oleje totiž potrebujú ďalší produkt na to, aby ich v pokožke udržal. Najlepšie je kombinovať hydratačné sérum s pleťovým krémom, ktorý obsahuje zvláčňujúce oleje, akým je napríklad mandľový či avokádový olej.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.