Máloktorá žena má odvahu vzdať sa dlhých vlasov a rozhodnúť sa pre radikálnu zmenu a nechať sa ostrihať. Totižto nie každej žene je po chuti vzdať sa svojej hrivy, ktorú si dlhé roky tak chránila a pestovala. Jedným z dôvodom je i to, že ženy majú pocit, že práve dlhé vlasy sú akýmsi afrodiziakum pre mužov a tak sú z nich väčšie bohyne, ktorým len ťažko odolať. No ver, že aj krátke sú pre nich veľmi atraktívne. Portál Brightside spísal dokonca dôvody, prečo to muži milujú…

Tvoj krk a tvár viac vyniknú

Krátke vlasy umožňujú, aby vynikla tvoja ženská krása. A vedz, že tvár a krk sú dominantné časti, ktoré si muži všímajú a to veľmi detailne. Určite si postrehla aj to, že mnohé modelky na módnom móle majú zopnuté vlasy. To preto, aby vynikla ich tvár. A je to aj preto, aby vlasy neodpútavali pozornosť od modelu.

Vzbudzujú pozornosť

Žena, ktorá sa ukáže v spoločnosti v chlapčenskom zostrihu určite vzbudí pozornosť. Veď, krátky účes vynikne medzi ostatnými a robí to ženu i špeciálnou, pretože minimálny počet dám sa rozhodne pre tak radikálnu zmenu.

Vzbudzujú väčšie sebavedomie

To, že nie každá z nás sa vrhne do takéhoto odvážneho experimentu mnohým mužom hovorí len jedno, taká žena musí byť určite sebavedomá. Vzbudzuje to ohromnú sebadôveru a ako inak, mužov to naozaj veľmi priťahuje. Plus, krátke vlasy sú niečo, čo považujú za poznávacie znamenie.

A ďalší dôvod, prečo muži obľubujú krátke vlasy je aj to, že dlhé vlasy a nebodaj, ak sú ešte aj tmavé, že vedia niekedy narobiť aj poriadny neporiadok a to tým, že padajú. Keď si ich však ostriháš, zrazu ich takmer nie je vidieť. Okrem toho, Tvoja polovička si ich aspoň nebude neustále vyťahovať z oblečenia, z úst alebo si ich nenájde v tanieri a bohvie, kde ešte. Tak čo, láka ťa skúsiť takýto strih vlasov?

Zdroj: brightside.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.