instagram.com/yeswe_travel

Ach tá láska, to je tak vec komplikovaná, či máš 20 a či 30, nikdy nevieš, ako sa správať a čo je vlastne správne v tejto oblasti. A keď ide na bozky? Síce to vie v nás vyvolať nádherné nezabudnuteľné pocity, ale existuje aj určité percento strachu.

Bozk v sebe ukrýva čarovnú moc. Je prejavom lásky, podpory a dokáže za nás povedať viac, ako niekedy vieme vyjadriť slovami. Ale niekedy ten strach z neho nejde opustiť. Prečo? Prečo nemôže byť všetko tak jednoduché?!

Práve ste sa do seba zahľadeli a neviete sa vzájomnej spoločnosti nabažiť. Všetko ide hladko až na moment, kedy ťa chce po prvýkrát pobozkať a ty zrazu máš obavy a najradšej by si sa prehodila cez okno a zmizla spod povrchu zemského. Hlavou ti možno prejde, čo ak sa neviem bozkávať podľa jeho predstáv? Čo ak mal lepšie ako som ja? Čo ak ho možno oslintám a vysmeje ma. Panebože, čo mám robiť?

Hlavne kľud. Veď predsa, už máš za sebou isté skúsenosti  a vieš, že keď ťa má úprimne rád, nech sa stane akýkoľvek trapas, prežije to a práve naopak, vezme to ako skvelú nezabudnuteľnú spomienku na teba. Bozk by nemalo byť niečo mechanicky natrénované, malo by to byť niečo spontánne a vychádzajúce zo srdca. Nad bozkom nemôžeš uvažovať. Lebo to stratí ten zmysel. Tú podstatu.

I keď dnes je nájsť skutočnú lásku ako ihlu v kope sena, ak sa ti to len predsa podarí, používaj mozog, ale nevkladaj do neho všetko. Použi aj svoje emócie a aj to, čo ti šepká tvoj vnútorný hlas.

Ten vie byť niekedy naozaj najlepším radcom. A určite ti pošepká, že keď príde na bozk, oddaj sa mu a preži každú jednu sekundu. Pocíť ten pocit byť milovaný. Lebo v dnešnom svete je život aj tak dosť náročný, o to viac si vážme takého momenty. Takže, žiadny strach, všetko bude dobré!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating