instagram/wildmovie/littlewomenmovie/storytimefashionedition

Filmy nemusia byť iba o tom, že nimi zaženieš nudu. Ak sa z nich niečo aj naučíš, vezmeš k srdcu či sa inšpiruješ, potom majú naozaj hodnotu. Dnes sme si pre teba vybrali náš TOP 7 výber tých, v ktorých sú hlavnými hrdinkami ženy.

Ženy, ktoré niečo dosiahli, ženy, ktoré pre teba môžu byť motiváciou v rôznych smeroch života. Či je to ich postojom k životu, hodnotami alebo tvrdou prácou. Nevzdali sa a dokázali, že predsudky sú už dávno pasé. Z každého si je rozhodne čo vziať.

Ktorý patrí k tvojim najobľúbenejším?

Coco Before Chanel

Film, ktorý ti ukáže život Coco Chanel predtým, ako ju spoznal celý svet. Príbeh o mladej žene, ktorá sa predierala životom a robila všetko pre to, aby nežila tak, ako to od nej chceli iní. Vyskúšala si prácu speváčky, krajčírky i kurtizány. Coco bola na svoju dobu rebelka, no práve vďaka tomu dosiahla to, po čom túžila.

Hidden Figures

Skryté čísla sú filmom podľa skutočnej udalosti, ktorý by mala vidieť rozhodne každá žena. Dej sa točí okolo troch žien, ktoré pracujú pre NASA. Sú nesmierne múdre, šikovné a pracovité, no svet, v ktorom vládnu muži a ľudí s tmavou pleťou stále utláčali, im dal poriadne zabrať. Napriek tomu dokázali všetkým vytrieť zrak a za svoju prácu boli aj ocenené.

Little women

Film Malé ženy je natočený podľa predlohy známej klasickej knihy od autorky menom Louisa May Alcott. Ide o príbeh štyroch mladých žien, sestier, ktoré majú plne rozdielne vlastnosti a predstavy o tom, ako prežiť svoj život. Ukazuje rôzne ľudské povahy, ktoré preniknú do duše každej ženy.

The Iron Lady

Životopisný film o Margaret Thatcher, britskej političke, ktorá vďaka svojej nekompromisnosti a rozhodnosti získala prezývku Železná Lady. Dokázala, že vysoká politika nie je len pre mužov a tak sa stala inšpiráciou pre mnohé ďalšie, ktoré mali z tohto sveta strach. V snímke uvidíš jej pôsobenie v politike, ale aj to, akú cenu ju to stálo.

Wild

Hlavná hrdinka, ktorú v tomto filme hrá Reese Witherspoon, má v živote ťažké obdobie. Smrť matky, rozpadnutie manželstva a závislosť na omamných látkach – má pocit, že už viac nemá čo stratiť. V tom spraví to najspontánnejšie rozhodnutie svojho života, a vydá sa sama na najdivokejšiu a najdlhšiu turistickú trasu v Amerike. Cheryl ti ukáže, že siahnuť na dno neznamená vzdať sa.

The Blind Side

Splnený sen je príbeh o „obyčajnej“ žene, matke, ktorú stvárňuje úžasná Sandra Bullock. Tá do svojho luxusného, no milujúceho domova prijme černošského chlapca, o ktorého sa nikto nestará a je zanedbaná jeho výchova aj vzdelanie. Ona mu poskytne druhú šancu na lepší život a i keď sa zdá, že ona učí o živote jeho, opak je pravdou. Táto žena ti môže byť inšpiráciou v tom, kde sú životné hodnoty.

Legally Blonde

Čuduješ sa, ako sa do tohto výberu dostala Pravá blondínka? Táto staršia komédia je síce filmom, ktorý už dobre poznáme a strávili sme pri ňom oddychový čas, no jeho hlavná myšlienka je tým, čo by si si mala zapamätať – nikdy sa nevzdávaj svojich snov a cieľov bez ohľadu na to, čo si myslí tvoje okolie. Zabudni na predsudky a všetkým dokáž, na čo máš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife