pexels.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Vyhorenie prichádza potichu, no intenzívne. Syndróm vyhorenia, nazývaný aj „burn-out“, pravdepodobne pozná väčšina z nás ako pojem týkajúci sa pracovnej oblasti, no môže ťa dostať aj v súkromí. Tu sú znaky toho, že si vyhorela.

Nemáš motiváciu. Nemusíš byť neustále premotivovaná, no ak dlhie nevidíš zmysel vo svojom živote, v práci, či v škole, môže ťa to veľmi ovplyvniť.

Vyhorenie nie len v práci alebo v škole. Si celkovo otrávená zo svojho života a nenáchadzaš nikde radosť. Je jedno, či čítaš knihu alebo ideš na dobrý výlet, cítiš sa neustále vyhoreto a nič nezaberá.

Nestaráš sa o seba. Necítiš sa dobre vo svojom tele a je jedno, či máš na sebe tie nádherné šaty alebo tepláky. Si skrátka zo seba nervózna. Začala si sa aj nezdravo stravovať a jedlo ti prestáva chutiť, už si ho nevychutnávaš, len ho skrátka zješ a necítiš chute. Jediné, čo robíš často, je pitie kávy. Nezaujíma ťa už tvoj vzhľad a nemáš ani silu riešiť to, ako vyzerá. Skrátka ťa to nezaujíma.

zdroj: pexels.com

Nie si spokojná. Ľudia majú z času na čas tendencie cítiť sa menej šťastní a spokojní kvôli kariére alebo súkromnému životu. Ak už dlhodobo cítiš, že nie si spokojná so svojim životom, možno je to práve znakom toho, že si vyhorela alebo že si postavila svoj život len na tom, že musíš byť úspešná a už pri prvom zlyhaní máš pocit, že tvoj život nie je dobrý.

Tvoje zdravie kričí o pomoc. Si neustále unavená, aj keď si spala 10 hodín. Cítiš sa vyčerpane a nezdravo. Taktiež nepomáhaš ani svojej životospráve a je ti jedno, čo dávaš do seba. Funguješ niekedy aj na liekoch alebo len na káve a aj keď cítiš, že niečo s tebou nie je v poriadku, nič s tým nerobíš. Taktiež sa necítiš dobre vo svojom tele a vieš, že to nie si ty.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife