Pexels/Karolina Grabowska/Gary Barnes

Občas túži každý človek po tom, aby bol život jednoduchší. Vstáva zavčas rána, ponáhľa sa do práce, rýchlo sa naobeduje a večer príde domov. Je unavený, vystresovaný a doma si chce oddýchnuť. Zistí však, že sa zase niečo pokazilo a musí to opraviť alebo v tom horšom prípade – kúpiť nové.

Je ti táto situácia povedomá? Ak si sa v nej našla, si tu správne. Práve tieto lifehacky ti pomôžu v každodennom živote.

Zopár lifehackov z videa, pokiaľ sa ti ho nechce pozerať celé:

Ak nemáš dostatok miesta na odloženie mobilu, počas toho ako ho nabíjaš, jednoducho použi kábel. Obtoč ho okolo mobilu a nabíjačku zastrč do elektriny. Mobil ti kábel udrží a nespadne dole.

Čo s mokrým dáždnikom, keď prídeš domov? Nájdi si veľkú 2L plastovú fľašu, odrež jej vrch a otoč ho naopak. Takto môžeš do nádoby vložiť dáždnik a prebytočná voda bude stekať do fľaše, nie na podlahu.

Pokiaľ sa ti pri krájaní zeleniny stáva, že sa lepí na nôž a nezostáva na doske, použi špáradlo a lepiacu pásku. Prilep špáradlo lepiacou páskou z tej strany noža, na ktorej budeš krájať zeleninu. Takto ti zelenina nezostane na noži, ale bude na doske.

Ak rozstrihneš slamku na polovicu a kúsok z nej vyrežeš, dá sa použiť pri lakovaní nechtov. Koniec slamky vložíš do bieleho laku a obtlačíš farbu na svoj necht. Týmto spôsobom si vytvoríš krásnu francúzsku manikúru.

Keď na starý kartón (o veľkosti šuflíka) nalepíš korkové zátky od vína a z druhej strany vidličku, vytvoríš si tak ideálny priestor v šuflíku na tajné veci, ktoré ti nikto neuvidí. Všetci budú vidieť len hornú stranu s vidličkou a ostatnými pomôckami.

Taktiež si môžeš vytvoriť tajnú skrýšu na poličke zo zakladačov. Stačí, ak jednému odrežeš vrchnú stranu, prilepíš tam ďalšie zrezané zakladače a poslednému necháš iba vrchnú stranu. Takto si kryt zo zakladačov môžeš položiť na poličku a nikto nebude vidieť, čo za ním skrývaš. Všetci si budú myslieť, že sú to dokumenty.

 

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife