Najväčšia módna iniciatíva na svete, ktorej cieľom je zmeniť spôsob, akým sa vyrába a predáva oblečenie, tento rok oslávi svoje piate výročie. Do programu je zapojených viac ako 100 krajín, ktoré si počas podujatia pripomínajú tragédiu v textilnej budove v Bangladéži, ktorá zmenila vnímanie módneho priemyslu. V programe nájdeš zaujímavé diskusie, prednášky či workshopy.

Počula si už o názve Fashion Revolution? Ak nie, tak teraz máš jedinečnú príležitosť sa s ňou zoznámiť. Hnutie sa zaoberá témou „nečistého“ a netransparentného módneho priemyslu. Za jeho vznikom stojí už spomínaná tragédia v textilnej budove, ktorá si vyžiadala stovky obetí. Cieľom hnutia je zabrániť podobným katastrofám a pripomenúť si tak pamiatku zosnulých. Fashion Revolution spolu s výrobcami oblečenia majú jeden spoločný cieľ a to zabrániť neetickým podmienkam masovej výrobe či zabránili znečisťovaniu životného prostredia.

Fashion Revolution Week si tento rok môžeš prísť pozrieť nie len v Bratislave ale aj do Považskej Bystrici, Banskej Štiavnici, Popradu a Košíc. Organizátori si pripravili bohatý program plný diskusí s rôznymi dizajnérmi či manažérmi známych značiek módneho priemyslu.

Som nesmierne rada, že počas Revolution Fashion Weeku môžeme priniesť aj iný pohľad na módu a priblížiť ľuďom, aký dopad na spoločnosť a životné prostredie má fast fashion a aké jednoduché je proti tomu bojovať.hovorí koordinátorka a dizajnérka Martina Mareková Kuipers. 

V spolupráci s touto organizáciou je aj dobre známy Fashion Live!, ktorý počas týchto dní bude mať film festival v bratislavskom Auparku. Filmový maratón sa bude venovať aj téme o recyklácií oblečenia.

Ak sa rozhodneš prísť podporiť toto dobročinné hnutie, môžeš pomôcť tým, že sa odfotíš vo svojom obľúbenom outfite a fotku budeš publikovať na sociálnych sieťach s hastagom  #milovanykusok, #fashionrevolutionweekslovakia.

Ukážeš tým ľuďom vo svojom okolí, že netreba mať plné skrine zbytočných a lacných vecí.

Tlačová správa Fashion Revolution

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.