Veľa mladých žien sa snaží schválne si pridávať pár rokov navyše. Raz sa však dostaneš do štádia, kedy budeš chcieť urobiť presný opak a niečo málo si ubrať. Pomôcť ti môže napríklad aj spôsob tvojho obliekania.

Máme pre teba pár tipov, vďaka ktorým budeš vyzerať sviežo, neprehliadnuteľne a zároveň mladšie. A ak si jedna z tých mladších aj naozaj, takýto spôsob obliekania je pre teba ako stvorený.

Neboj sa vzorov

Asymetria, bodky, kvety, čokoľvek. Vzorov sa nemusíš vôbec báť. Čím farebnejšie, tým lepšie. Ak zvolíš asymetriu, zaujmeš tak hneď na prvý pohľad a ľudia si ani nestihnú všimnúť, koľko máš rokov. V prípade, že máš pár kíl navyše si ale dávaj pozor na príliš veľké vzory, ktoré by ťa mohli zbytočne opticky rozšíriť.

Farby ťa rozžiaria

Zabudni na čiernu, aj keď je elegantná a hodí sa ku všetkému. Ak chceš vyzerať mladistvejšie, mala by si siahnuť skôr po výraznejších farbách. Túto sezónu letia aj pastelové farby, takže neváhaj a na leto si zožeň krásne šaty v takýchto odtieňoch.

Neboj sa ukázať telo

Odhalené ramená a nohy. Mala by si častejšie nosiť sukňu, šaty alebo aj šortky. Ak sa nechceš odhaľovať príliš, ideálne budú pre teba šaty či sukne v trojštvrťovej dĺžke. Odhalené ramená navyše pôsobia veľmi žensky. V prípade, že chceš vyzerať neodolateľne, vyber sa touto cestou.

Nahraď tenisky opätkami

Tenisky sú obľúbené, pretože sú pohodlné a dnes sa už môžu nosiť naozaj ku všetkému, aj k šatám. Ak by si ale predsa len chcela vyzerať ženskejšie, rozhodne siahni po opätkoch. Asi všetci muži sa zhodnú na tom, že ženy v opätkoch ich priťahujú viac. Opticky ti dokonca môžu predĺžiť aj nohy, takže budeš vyzerať ešte lepšie a tvojej postave to polichotí.

Nezabudni na správnu podprsenku

Tento bod je veľmi podceňovaný, no bola by si prekvapená, aký rozdiel to môže urobiť. Väčšina žien si nedokáže určiť správnu veľkosť košíkov a obvodu a nosíme také kúsky, ktoré nás len zbytočne deformujú. Hovorila o tom napríklad aj YouTuberka Lenka. Správne zvolená dámska bielizeň ti dokáže vyčarovať výstrih, z ktorého budú ostatní odpadávať.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.