Instagram/marifrnd, zadovoljna.si

Nedávno sme sa pozreli na to, ktoré chyby s vlasmi nás robia staršími. Dnes sa zameriame na naše obliekanie a chyby, ktorých sa najčastejšie dopúšťame. Kvôli nim si zbytočne pridávame roky. Ak si mladučká, možno je to pre teba výhodou, no pre nás ostatné je to skôr naopak. 

Najradšej by sme si pár rôčkov ubrali a je to jednoduchšie, než si myslíš. Spísali sme pre teba najčastejšie chyby, ktorých sa pravidelne dopúšťame. Mala by si sa teraz pozrieť do svojho šatníka a budeš prekvapená, koľko z toho možno robíš aj ty sama.

Toto sú najčastejšie chyby v našom obliekaní, ktorými si pridávame zbytočne pár rokov navyše.

Príliš veľa čiernej

Čiernu milujeme, na tom sa určite zhodneme. Ak však nechceš vyzerať staršie, mala by si vsadiť skôr na farebné a svieže farby. Aspoň raz za čas. Ak ťa ľudia budú vidieť stále v čiernej, rýchlo si na to zvyknú a budú ťa prehliadať.

Nesprávna podprsenka

Aj takáto drobnosť dokáže spôsobiť veľké divy. Väčšina žien nepozná správnu veľkosť svojej podprsenky. Často si kupujeme menšie alebo väčšie kúsky, v ktorých nevyzeráme veľmi dobre. A vidieť to aj pod tričkom. Skús sa poriadne pomerať a na základe toho si kúp podprsenku, v ktorej sa budeš cítiť pohodlne a dobre zároveň.

Príliš formálne oblečenie

Tvoja kancelárska práca si to možno vyžaduje, prípadne sa ti takýto štýl len páči. Kostýmy, košele, blúzky či sukne po kolená. Takýto typ oblečenia môže pridávať pár rokov navyše

Veľké vzory

Ak použiješ príliš veľké vzory na oblečení, môže ťa to opticky nielen zväčšiť, ale aj pridať pár rokov. Veľké vzory prenechaj preto starším a radšej si vyberaj jednoduché a farebné kúsky, ktoré podčiarknu tvoj mladistvý vzhľad.

Prekrytý pás

Aj ty si bola naučená nosievať tričko alebo blúzku na sukni či nohaviciach? Robievajú to naše mamy či staré mamy a aj my sme to brali ako samozrejmosť. Takýto spôsob ti môže pridať nielen pár kíl navyše, ale aj pár rokov. Neboj sa zvýrazniť svoj pás a vrchný kúsok si zakasaj. Ak k tomu zvolíš ešte aj kardigán, dosiahneš úplne iný vzhľad.

Boyfriend jeans

Boyfriend jeans sú možno štýlové a trendy, no niekedy v nich vyzeráme staršie, než by sme chceli. Ak máš pár kíl navyše, môžu ťa dokonca ešte viac opticky rozšíriť. Mladistvejšie vyzerajú skôr skinny jeans, ktoré sú rovnako štýlové a môžeš si ich obliecť naozaj k čomukoľvek.

Tak čo, koľkých z týchto chýb sa zvykneš dopúšťať aj ty?

Ak by si chcela oživiť svoj šatník, nezabudni sa zapojiť do našej súťaže o 2 poukážky TU

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty