Kým sme tínedžerky, robíme všetko pre to, aby sme vyzerali staršie. Skôr či neskôr však prídeš do štádia, kedy už nebudeš chcieť vyzerať, že máš o pár rokov viac. Ale skôr naopak. Najradšej by si si niekoľko rôčkov ubrala.

A pritom my samy si môžeme za to, že vyzeráme staršie, aj keď by sme chceli presný opak. Môže za to nielen výraznejšie líčenie alebo spôsob tvojho obliekania, ale predovšetkým tvoje vlasy. Koruna krásy, ktorá upúta pozornosť hneď ako prvá.

Niekedy stačí vyskúšať inú farbu svojich vlasov a budeš prekvapená, aké zmeny to môže spôsobiť. Väčšina z nás sa najčastejšie dopúšťa nasledovných chýb. Ak je to možné, radšej sa im vyvaruj.

Príliš tmavý odtieň

Čiernovlásky vyzerajú naozaj dobre, no tento odtieň nie je vhodný pre všetky ženy. Ak máš napríklad svetlejšiu pokožku, prípadne tvoje prirodzené vlasy sú svetlé, pôjde o veľkú zmenu, ktorá nemusí vyzerať vždy najlepšie. Ak túžiš predsa len po tmavých vlasoch, skús radšej tmavohnedé odtiene.

Nezafarbené odrasty

Odrasty sa niekomu možno páčia, no môžu ti pridať pár rokov navyše. Nehovoriac o tom, že existujú aj krajšie účesy. Skús radšej ombré alebo melír, ktoré ti dodajú oveľa lepší šmrnc.

Platinová blond

Tak ako čierna, ani platinová blond nie je vhodná pre každého. Pri pohľade na modelky alebo známe hviezdy po takom odtieni možno v kútiku duše túžiš, no stojí ti to za ten risk? Najmä ak prechádzaš s tmavších vlasov, takýto experiment ti môže poškodiť vlasy.

Úplne iný odtieň než je tvoj prirodzený

Z čiernovlásky alebo brunetky blondínka či naopak? Ak sa rozhodneš pre odtieň, ktorý je úplne iný než tvoj prirodzený, svojmu okoliu spôsobíš šok. Vo väčšine prípadov však budeš vyzerať aj staršie.

Šediny len na časti vlasov

V určitom období nášho života sa budeme musieť popasovať aj so šedinami. Ak sa začnú objavovať, nenechaj ich vystavovať na obdiv. Ak by si mala len šedé odrasty, pridalo by ti ešte pár rokov. Namiesto toho môžeš vyskúšať napríklad trendy šedú či striebornú farbu, ktorou šediny šikovne zamaskuješ.

Odtiene, ktoré nie sú trendy

Niektoré odtiene sa dnes už veľmi nenosia. Ide väčšinou o tie, ktoré používajú naše mamy či babky. Ak nechceš vyzerať o pár rokov staršie, radšej prenechaj takéto farby im.

Samozrejme, že existujú výnimky a tieto veci neplatia na všetky ženy. Väčšina z nás však to šťastie nemá, takže ak si nechceš pridať pár rokov, pouvažuj nad tým, aké máš momentálne vlasy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.