Prichádza chladnejšie ročné obdobie. Na to, aby si sa udržala zdravá, musíš dodržiavať určité kroky. Tvoja imunita je v tomto období veľmi krehká, preto by si sa mala držať týchto rád. No my veríme, že ich dodržuješ aj počas roka, nielen na jeseň a zimu.

Prestaň sa stresovať

Základná rada, ktorej by si sa mala držať. Ak pociťuješ stres, si oveľa viac náchylnejšia na vonkajšie hrozby a ochorieť môžeš okamžite. Preto by si si mala robiť viac času pre seba, oddychovať, vypnúť a spomaliť. Toto ročné obdobie si to doslova žiada.

Začni jesť viac sezónneho ovocia a zeleniny

To, že strava je základ zdravého tela, ti nemusíme opakovať. Na jeseň by si mala konzumovať viac jabĺk, sliviek, tekvice a orechov. Mala by si sa vyhnúť ťažkým jedlám, ktoré sú vyprážané a obsahujú veľa tuku.

Zaraď do stravy viac mliečnych výrobkov

Imunita je spojená aj s črevami, preto záleží na tom, aby si vyživovala aj túto časť tela. Snaž sa mať dostatok vlákniny v strave, konzumovať viac kefíru a kyslomliečnych výrobkov. Ak ti tieto výrobky nechutia, siahni po bielom jogurte, ktorý si môžeš ochutiť ľubovoľne alebo sa spoľahni na výživové doplnky.

Viac sa hýb a otužuj sa

Šport má na imunitu pozitívny vplyv, pretože čím viac budeš športovať, tým menej budeš chorá. A naopak čím menej športuješ, tým viac budeš chorá. Mala by si sa stále hýbať a byť aktívna. Spomalíš starnutie, budeš mať viac energie a zníži sa ti riziko na rakovinu. V septembri a októbri zaraď do rannej hygieny aj ľadovú sprchu – ráno sa preberieš a taktiež posilníš imunitu.

View this post on Instagram

TGIF. I need this upcoming weekend more than I’ve ever needed it. But you know what? Truth be told, I find comfort in the chaos. I kinda thrive off of it. In fact, when I’m not pushing myself to the max, it feels like I’m not being me. . Ha. . When I first started writing this post I kept writing different versions of… “I’m tired” and “It’s been an intense week.” But then I had nothing else to say so I kept deleting it. When things get crazy, I just kinda realize it, accept it, take a step back if I have to, and just move on to the next! . So anyway, ‘tis the life of an entrepreneur! NONSTOP. NEVER ENDING. ALWAYS CREATING. NEVER DONE. Sometimes I have so many ideas in my head I just can’t go to sleep. It’s sooooo crazy. (And I think I drive other people crazy, esp @Samlivits) But it’s just who I am! The day I’ll stop having ideas is the day I die. . Ok. . That got intense. . As you can see…it’s been an intense week 😉 . Wearing @popflex_active Wander Shorts 2.0 and Alpine Bra in Granite! Popflexactive.com (bio link) And my boots are Timberland! #popflex #blogilates

A post shared by Cassey Ho (@blogilates) on

Maj dostatok vitamínu D

Slnko tu ešte pár dní budeme mať, tak nezaháľaj a vyber sa na prechádzku. Snaž sa načerpať čo najviac vitamínu D, pretože v zime to ide touto prírodnou cestou ťažko. Tento vitamín je však pre naše telo nevyhnutný – vďaka nemu sa udržíš dlhšie zdravá a nebudeš tak často chorá.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.