Žena a muž

Prednedávnom sa skončil váš vzťah a tvoje sebavedomie utrpelo ujmu. Máš pocit, že si bola závislou na svojej polovičke. Veď on mal auto, v ktorom ťa mohol kamkoľvek odviezť. On vypĺňal všetok tvoj voľný čas. On ťa robil šťastou. A teraz si ostala sama. Ale vieš, že si to len TY, kto má v rukách tvoje šťastie? Nezávislou ženou sa stále môžeš stať.

A so šťastím ide ruka v ruke aj sebavedomie. Chceš sa stať silnou? Nepotrebuješ na to žiadneho partnera, veď ty vieš najlepšie, čo ťa robí šťastnou a spokojnou. Nemusíš stále čakať na to, že to za teba spraví tvoja polovička. A teraz už nemáš na výber. Je to kruté, ale je na čase konečne ísť si za tým, čo chceš.

Nie, ďakujem

Množstvo chlapov má potrebu brať ženu ako menejcenného partnera. Je pekné, ak má chalan potrebu ochraňovať ťa alebo ti kúpiť jedlo. Na druhej strane, takmer každá priemerná žena si vie sama to jedlo zaplatiť a ochrániť sa treba možno práve nakoniec pred spomínaným ochrancom.

Sila a nezávislosť sú dve kľúčové zložky toho, aby si prestala byť závislou na druhom pohlaví. Ponúkne ti niekto, že ťa zvezie? Ok, to padne vhod, ak nemáš vodičák alebo ti MHD ide až o hodinu. Avšak, ten vodičák si spraviť konečne môžeš, teraz už máš o dôvod viac, pretože nemáš partnera, ktorý by po teba kedykoľvek skočil. A za tú hodinu, čo budeš čakať autobus, sa môžeš prejsť po meste a odhaliť novú kaviareň, kde na budúce pôjdeš s kamoškou.

Prebi sa

Žijeme v 21. storočí a dnes nie je nutnosťou, aby ti chlap na prvom rande zaplatil jedlo. Ak chceš byť nezávislou ženou, zaplať za chlapa. Určite je pre teba prirodzené pozvať kamošku na pohár vína. Každý chlap ocení ženu, ktorá si nenechá za všetko platiť. Tak sa na budúce kľudne vytrať na záchod a po ceste zaplať. Aj keď sa tvoj nový objekt bude tváriť, že utrpelo jeho ego, ocení nakoniec túto tvoju iniciatívu a nemusíš sa báť, že ťa na budúce nechá za všetko platiť. Veľmi rád ti to opäť oplatí, a preto ťa pozve aj na ďalšie rande.

Pamätáš, ako si bola minule na túre ešte s bývalým. Potom, čo ste zdolali najvyšší kopec vašej cesty, bála si sa zísť dole a čakala si, že tvoja polovička pribehne a podá ti ruku alebo ťa zachytí prí páde. Poprosila by o to aj svoju o hlavu nižšiu kamošku, keby na výlete zrovna nebol tvoj partner? Pochybujem. Tak zlez dole rovnako, ako si sa vyšplhala hore. Žiadny chlap nemusí pribehnúť, aby ti podal svoju ctenú ruku.

Je jasné, že sú činnosti, ktoré ako žena nemusíš vždy dokonale zvládnuť. Máloktorá žena sa vyučila za inštalatérku. Ale napríklad zavesiť si taký obraz na stenu vôbec nemusí byť výkon, ktorý zvládne len chlap.

Spoliehaj sa v prvom rade sama na seba

Napriek tomu, že máš okolo seba skvelých ľudí, aj oni majú svoje životy a nie sú tu pre teba 24/7. Ak sa naučíš vedieť pomôcť si sama pri neočakávanej situácii, tvoj život sa neskutočne zmení. Žiadna z nás tu nie je na to, aby čakala, kedy jej pomôže chlap, nájde si na ňu čas alebo ju uteší. Máš 2 zdravé ruky, jednu krásnu hlavu a srdce, ktoré nič len tak nezlomí, to si zapamätaj. Ak chceš byť nezávislou ženou, tak ňou budeš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife