Pexels/Aleksandar Pasaric

Robíš všetko pre svojho muža, mnohokrát aj na úkor svojho času a on si potom nájde nejakú inú. Väčšina scenárov súčasnosti. Najhoršie, čo môže dospelá žena urobiť je to, že sa stopercentne oddá svojmu mužovi a celý svoj život obetuje ich spoločnému. A na seba akosi zabúda. Samozrejme, zámer byť obetavá a stopercentná, je prejav preukázať vernosť a lásku. Prečo ju ale v takýchto prípadoch muži neobetujú späť? Prečo to vlastne nevedia oceniť?

Vec sa má totižto takto. O tom, že pravý džentlmen by mal ženu dobýjať už kolovalo veľa rečí. No to, že ju dostane ešte neznamená, že vzťah bude sám od seba kvitnúť ďalších xy rokov. Pokiaľ dá žena mužovi stopercentnú istotu, muž nadobudne pocit, že sa o ňu nemusí starať a prestane ho zároveň táto žena baviť.

Hľadá nové zrušenie, hľadá niečo iné, čo môžem opäť dobýjať. Lebo je to pre neho akési dobrodružstvo. Pozor, ženy, ktoré chcú chlapovi dokázať, aké sú samostatné, vedia sa bez neho zaobísť a k ničomu ho nepotrebujú. Omyl. Muž sa zároveň potrebuje cítiť užitočný a žiadaný.

Každá žena by si preto mala ponechávať isté tajomno. Nikdy nesmieš dopustiť, aby ťa mal muž stopercentne prečítanú. Daj mu dôvod, stále ťa spoznávať, stále ťa dobýjať a stále sa tešiť z toho, že práve ty si ženou po jeho boku a nie po boku iného. Pri všetkej úcte k mužom, veľmi často ich dávam na veľmi vysoký piedestál a zabúdame na vlastnú hodnotu.

Takýmto postupom ju strácaš. Ako si ťa môže vážiť niekto iný, keď to nerobíš ani ty sama k sebe? Úcta a rešpekt by nikdy nemali chýbať, ale ani prehnaný záujem nie je najlepšia voľba. Správaj sa tak, ako sa správaš, keď si prirodzená. Lebo len tak sa dočkáš vzťahu, po ktorom zrejme aj ty túžiš. Nikdy nestrať svoju osobnosť pre nikoho.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating