Muž a žena majú šťastný vzťah

Všetko sa zdá byť v úplnom poriadku. Našla si muža, o akom si častokrát snívala a nedokážeš uveriť tomu, že si ho očarila rovnako. Jasné, na začiatku si ukazovala len to najlepšie zo seba, aby si mu za to stála. Vedela si, čo ho zaujme, čo sa mu páči a akou ženou by si mala byť, keď si po jeho boku. Avšak, naozaj je toto šťastný vzťah?

Občas sa na vás dvoch pozeráš zo strany tretej osoby. Vidíš vás, ako spolu kráčate mestom, že sa k sebe fyzicky hodíte a ľudia vám mnohokrát opakujú, ako vám to pristane. Vraj ste sa našli. No len ty vieš pravdu o tom, že tvoje vnútro kričí, pretože sa chce dostať von. To, čo ťa robí tebou, potláčaš, aby to tvoj milovaný nevidel. Bojíš sa, že by sa mu to nepáčilo. Bojíš sa, že by ťa odsudzoval.

Šťastný vzťah je o úplnej otvorenosti

On je tvoj pán dokonalý a ty chceš byť pani dokonalou pre neho. Tak veľmi si sa upla na obraz vás dvoch, že si nechceš priznať, že na tom obraze je síce tvoja tvár, no nie si to skutočne ty. Svoje myšlienky, sny, názory, záľuby, vzhľad, to všetko si upravila tak, aby sa mu to páčilo. Lenže, čím dlhšie sa hráš na ženu, po ktorej túži, tým viac si nešťastná.

Myslela si si, že keď ste sa dali dokopy, vyhrala si. No ako čas beží, začínaš o všetkom pochybovať. Ten dokonalý obraz vás dvoch má už trpkú príchuť, pretože ty si zo dňa na deň, viac a viac bez života. Pretože si ho zahodila, aby si žila nejaký cudzí. Zrazu vieš, že by si toho muža najradšej vymenila za niekoho iného, ak by si pri ňom mohla ukázať svoje „ja“ bez akejkoľvek obavy.

Pochopíš, že šťastný vzťah nie je o tom – nájsť muža, ktorého ti budú všetci závidieť, ale nájsť toho, pri ktorom budeš sama sebe závidieť. Takého, ktorý v tebe prebudí to najlepšie a nikdy sa na teba nepozrie krivo. Nikdy ťa nebude chcieť meniť a aj to všetko „zlé“ bude na 100 % milovať. Bezpodmienečne a nekonečne. Pri ňom budeš cítiť, že si doma – v bezpečí a milovaná.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating