Každá z nás si zažila rozchod, odmietnutie alebo obyčajné nedorozumenie, keď v kútiku duše dúfala, že z toho niečo môže byť, no nakoniec to skončilo úplne inak. Chlapi nám nerozumejú a my im občas tiež nie. Nedorozumenia a rozchody sú súčasťou našej cesty za niekým, kto nám za to bude naozaj stáť, no dovtedy ti prinášam citáty zo slovenských instagramov.

Basnenie

Instagramový profil, ktorý si získal už 17 tisíc sledovateľov a podľa jeho príspevkov sa niet čomu čudovať. Basnenie sa nebojí hovoriť o láske, pocitoch, ale aj o súčasnej situácií u nás na Slovensku. Jeho myšlienky a slovné hračky sa týkajú aj politiky, prírody, no stále sa venuje aj svojim pocitom.

View this post on Instagram

🤷‍♂️ 📸@wnarr

A post shared by Basnenie (@ba_snenie) on

Úlomky Ženy

Tento instagram poznáme snáď všetky, no musím ho spomenúť. Profil úlomky ženy sa venuje aj svojim fanúšikom, pre ktorých si vytvorili vlastný profil. Ak teda hľadáš slová, ktoré ťa podporia, dodajú silu a pomôžu von z rozchodu alebo z toxického vzťahu, tak sú to práve tieto.

Cigarettes and Wine

Mladý chalan, ktorý sa nebál písať o svojich pocitoch má na svojom účte už cez 10 tisíc sledovateľov a jeho príspevky sú trocha ostrejšie. Venuje sa hlavne udalostiam, ktoré sa ho istým spôsobom dotkli. Dáva prednosť pocitom, vášni, ale aj ženám, ktoré sa snaží pochopiť.

I walk with sunflowers

Účet 19-ročnej dievčiny ťa chytí za srdce. Príspevky venuje najmä ženám a hlavnou myšlienkou je láska, pocity, ale aj psychické problémy. Venuje sa aj sebaláske a tomu, aby sa ženy milovali také, aké naozaj sú. Všetky jej myšlienky sú založené len na tom, čo ona sama naozaj cíti a prežíva vo svojom živote.

View this post on Instagram

Bol to pokus o to, nájsť v nej niečo, čo nemala. Bola na jeho vkus príliš hanblivá a príliš tichá. Bola pred ním ukrytá a nechcela odísť zo svojej komfortnej zóny len kvôli niekomu, kto nestál o jej dušu a nie, nie je to len ženská fráza aby ten druhý vyzeral zle. Biele víno. Červený západ slnka. Ružové líca, plné hanblivosti a popravde aj sprostosti. Nechať sa lákať na zlé chodníčky uprostred noci a tváriť sa, že to zvládneš, hoc si hanblivá. Nezvládneš. Nikdy nezvládneš niekoho, kto hryzie tvoje pery, no nechce ťa poznať do väčšej miery. Chlapi ale aj ženy, ktoré ťa nútia robiť zlé veci. Niečo na čo nie si pripravený. Biele víno uprostred noci nie je nikdy zlé, no predstava, že ostanem ešte o minútu dlhšie a budem počúvať ako nie som taká aká chceš… Je mi to ľúto. Je mi ľúto, že tvoje ego prevyšuje všetky iné vlastnosti, ktoré mali hĺbku. #followforfollow #like4like #likeforlike #love #laska #selflove #sk #slovenskebasne #slovakia #cz #city #citaty_insta #citatyolaske #Citatysk

A post shared by I_walk_with_sunflowers (@i_walk_with_sunflowers) on

Veršovníctvo

Antikvariát krátkej poézie o láske i neláske, ako píše sám autor. Autor píše svoje pocity do kratších, ale vtipných slovných hračiek, ktoré stoja za prečítanie. Pri písaní dáva prednosť dianiu vo svete, na Slovensku, ale aj jednoduchým myšlienkam, ktoré ho v danej chvíli napadnú.

Čistá duša

Na dávku klasiky nesmieme zabudnúť. Čistá duša si na svojom profile získala mnoho fanúšikov. Slovné hračky, ktoré, tak trocha sarkasticky, venuje životu, sama sebe, ale aj svojím fanúšikom. Príspevky sa týkajú aj lásky vo všetkých jej formách. Čistá duša teda venuje jej myšlienky všetkým, bez ohľadu na to, kým naozaj si. Neboj sa. Ukáž čo je naozaj v tebe.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.