Slečna nedostupná. Chladná kráľovná. Tá, čo nedá šancu. Možno sú to frázy, ktoré si počula na svoju vlastnú osobu a možno je v tvojom okolí žena, ktorú takto všetci vnímajú. Taká, ktorá sa stráni vzťahu a zdá sa, že už nikoho nebaví dobíjať ju. Bojí sa lásky alebo hľadá niekoho dokonalého? 

Nuž, pravda sa môže skrývať kdekoľvek, i keď, stavíme sa, že takéto ženy majú jedno spoločné – dobre vedia, aké je to mať zlomené srdce. Presne tak, aj tá, ktorá pôsobí ako sebavedomá feministka, ktorá neznáša mužov, zažila vzťah, ktorý jej zmenil život. Vedela hlboko milovať a byť oddaná, no nedopadlo to tak, ako v rozprávkach.

Kým jedna sa z rozchodu rýchlo otrasie, iná svoju utrápenú dušu dáva poriadne dlho dokopy. A až sa jej to ako tak podarí, musí urobiť jednu vec.

Postarať sa o to, aby už nikdy nezažila rovnakú bolesť. Zamknúť dvere k svojmu srdcu a dať si poriadny pozor na to, komu od nich kľúč dá. Ak vôbec. Už len pomyslenie na to, že by sa mohla minulosť opakovať, ju bolí tak, že ju opantá strach. Áno, teda môže mať aj skutočný strach z lásky.

Držať sa teda ďaleko od nej je jeden zo spôsobov, ako ho zakryť. Ľudia sa svojimi tvárami často držia príbehy, ktoré by si na nich nikdy nepovedala.

Za úspešným podnikateľom je chlapec z detského domova, ktorý si všetko odpracoval rukami. Za tou vždy usmievavou predavačkou je žena, ktorá si prešla tyraniou. A za tou, ktorá sa tvári, že jej žiaden chlap nie je dobrý, je žena, ktorej bol kedysi jeden až príliš dobrý.

Ak niekomu na nej záleží, bude o ňu bojovať. Bude trpezlivý a dokáže jej, že on si jej pozornosť naozaj zaslúži a nemá v pláne ublížiť jej citom. Nie len slovami, ale aj skutkami ju presvedčí o tom, že láska si zaslúži druhú šancu, a že nie všetci chlapi sú rovnakí.

Za jej chladným pohľadom sa skrýva jemné žieňa, ktoré chce iba milovať a byť milované. Ten plamienok v nej stále horí, aj keď ho život pomaly hasil. Komu sa podarí udržať ho nažive?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.