Žena v klobúku
Pexels/Rodrigo Santos

Leto je ideálne počasie na opaľovanie, no nemala by si to s ním preháňať. Mať peknú hnedú pokožku je krásne, ale nie je to najzdravšie na svete. Mala by si byť opatrná a pred každou návštevou prírody dodržiavať pár rád. V tomto článku sa dozvieš, ako je možné ochrániť tvár pred spálením a žeravým slnkom.

Klobúk

Úplným základom je mať klobúk. Na očiach by si taktiež mala mať slnečné okuliare, ale bez nich prežiješ. Keď si zabudneš klobúk, je to už horšie, lebo môžeš dostať úpal. Klobúk vie ochrániť tvár pred spálením, ale poskytuje ochranu aj tvojim vlasom a očiam. Preto nie sú okuliare až tak podstatné. Na tých si daj záležať vtedy, keď klobúk nebudeš mať.

Žena na vyhliadke
zdroj: Pexels/Adam Kontor

Opaľovacie prípravky

Druhou základnou pomôckou sú opaľovacie prípravky (krémy). Ako ochrániť tvár pred spálením s krémom? Vyber si taký, ktorý obsahuje ochranu pred slnečným žiarením. Mal by mať SPF minimálne 30 alebo 50+. Žiadny iný nie je vhodný, daj si pozor aj na to, aby neboli opaľovacie prípravky po záruke. Môže to znehodnotiť ich kvalitu. Asi nechceš byť prekvapená, že si sa celý deň natierala krémom, a spálila si sa tak či tak. To by ťa nepotešilo.

Kozmetika po opaľovaní

Do tretice všetko dobré, preto by si mala po opaľovaní použiť kozmetiku na to určenú. Keď sa vrátiš z prechádzky alebo z kúpania v mori, mala by si sa okamžite natrieť. Aj keď niektoré krémy majú na obaloch napísané, že sú odolné voči vode, never im. Stojí ti za tvoju slepú vieru spálená pokožka? Nie. Radšej sa tú minútu zdrž a natri sa, ako by si mala neskôr nadávať na to, aká si bola hlúpa.

Ochrániť tvár pred spálením je dôležité, preto tieto rady dodržuj. Extrémny pozor si daj najmä pri bábätkách, ktoré by nemali byť slnečným lúčom počas horúčav vystavované. Na detskú pokožku používaj taktiež minimálne 50+ ochranný faktor.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty