Spomínaš, plačeš, vyčítaš si to. Nevieš sa pohnúť ďalej, lebo tvojou hlavou koluje iba on. Behá ti tam stovka myšlienok o ňom a o tom, že aké by to bolo, keby mu vtedy povieš všetko. Možno by to bolo teraz iné, napadá ti. Možno, to chcelo nejaké veľké gesto. Ego bokom a priznať všetky svoje city natvrdo. Ale nedokázala si to. Je to v poriadku, občas sa to stáva. To z teba zlého človeka nerobí. Dokázala si sebe iné, a to, že ti na ňom záleží až tak, že sa vzdávaš vlastného šťastia pre to jeho. A to nieje obeta, to je láska. Chýba ti a sama dobre vieš, že ešte dlho bude. Ešte bude veľa nocí, pre ktoré za ním zaplačeš. Ešte bude veľa večerov pri víne s kamarátkou, kedy dookola budeš opakovať len to, že si v tú chvíľu nedokázala dať zo seba viac.

Na druhú stranu, budeš rada za to, že si nepovedala všetko, alebo aspoň nie to hlavné, a že si to nechala tak. Vieš, že keby ti tu lásku neopätuje, nezvládneš to. Už teraz sa cítiš na pokraji svojich síl, tak čo by bolo potom?

Koľko nocí si už bola hore a plakala si do vankúša, pretože tá bolesť, ktorá prišla s jeho odchodom bola natoľko silná, že si to prosto musela dať zo seba von. Koľko slov si zamlčala, keď si sa snažila nabrať odvahu a povedať mu do očí to, ako ho miluješ a nevládzeš existovať bez neho? Už to nejde ani spočítať, však? A najhoršie je, že takto to je stále.  Za ten čas sa tieto pocity nestratili ani na sekundu. Dokonca sa ani nezmiernili. A budú ťa ešte dlho, dlho trápiť. Ale ty sa budeš musieť pokúsiť uzavrieť túto kapitolu.

Viem, že si silná a budeš sa o to snažiť každý jeden moment. No možno to nepôjde. Nebudeš sa môcť zdvihnúť a ísť ďalej, keď ti chýba on. Bez neho, to už nie si ty. Necítiš sa celá. O tom láska je. Nech sa snažíš akokoľvek, nevytrhneš ho zo svojho srdca. Nepôjdeš ďalej, nebudeš sa tváriť, že to s tebou nič nerobí, pretože robí. A ani čas tomu nijak nepomôže v tom zmysle, že nájdeš niečo nové a lepšie. Lebo toto k tebe dokonalo zapadalo. On bude tvoj ideál a vždy všetko budeš porovnávať s ním. A jediné, v čom ti čas pomôže, bude to, že ten fakt, že vy dvaja spolu nebudete prijímeš. Ale tvoje srdce zaplače vždy, keď tvoja myseľ zablúdi za ním.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.