Čakanie na chlapa a nebodaj utekanie za ním je úplným plytvaním času. Ber to ako cestovanie s MHD, ak nestihneš jeden spoj, príde ďalší. Neznižuj svoje hodnoty kvôli niekomu, kto to ani nevie oceniť. Portál Bolde, Herway a Thought catalog vysvetlili, prečo by si sa rozhodne nemala znížiť pod svoju úroveň.

Tvoje šťastie nezávisí od neho

Je krásne, keď dokážu dvaja ľudia žiť svoje životy, potom sa stretnú a zdieľajú spoločne šťastie. Budujú si tak silné zázemie. Lenže napriek zaneprázdnenosti je nutné, aby ste spolu komunikovali. Kde nie je komunikácia, tam nie je nič. Bodka. Preto, ak cítiš istý pokles záujmu z jeho strany a nezlepšuje sa to, aj keď si sa s ním snažila o tom rozprávať, nečakaj. Zaslúžiš si viac a kým to on pochopí, bude už veľmi neskoro.

Nie si jeho bábka na špagátikoch

Nebudete spolu komunikovať, iba keď on bude chcieť. Nebudete sa stretávať, iba keď on si nájde čas. Nebudeš sa prispôsobovať iba ty jemu. Nie si nikoho bábka na špagátikoch a nemá žiadne právo s tebou tak zaobchádzať. Vezmi situáciu do vlastných rúk a neboj sa učiniť dôležité rozhodnutie. Vo vzťahu je potrebný kompromis, nie podriaďovanie sa a nekonečné čakanie.

Zbav sa ilúzie, nezmení sa

Ak od začiatku nerešpektuje teba a tvoje potreby, neskôr tomu nebude inak. Nedúfaj, že ti len tak zavolá, aby ťa počul. Nezmení sa. Je jednoducho taký, ale to neznamená, že ty by si mu to mala trpieť. To ani náhodou. Zaslúžiš si viac. Žena ako ty sa nesmie uspokojiť s nedostačujúcim množstvom pozornosti a lásky. Príde lepší. Len sa musíš pohnúť ďalej.

Neuvedomí si to a neurobí z teba prioritu

Určite vieš, čo je to za pocit, keď je človek naozaj vyťažený. Napriek tomu si schopná komunikovať so svojou rodinou, či najbližšími kamarátmi. Prečo je to tak ťažké pre neho? Ani keby si ho začala ignorovať, neuvedomí si to. Neozve sa, pretože nepatríš medzi jeho priority. Naozaj by si chcela čakať na niekoho takéhoto? Deň má 24 hodín, jedna správa alebo telefonát by mu určite neublížil. Áno, je to kruté, ale je to pravda.

Nečakaj, ani časom sa v sebe nevyzná

Ak ti neustále dáva zmiešané signály a nevieš na čom si, problém je v ňom. On sám to nevie. Ani nad tým nepremýšľa. Neberie ohľad na to, že pred spaním nedokážeš myslieť na nič iné a snažíš sa na všetko nájsť logické odpovede. Keď ti nedáva pocit istoty a nenapĺňajú sa hodnoty, na ktorých si zakladáš, prečo s ním ešte si? Daj samú seba na prvé miesto. Nečakaj.

Zabuchni za ním dvere, keď ešte stále neuzavrel svoju minulosť

Všetci si nesieme z predchádzajúcich vzťahov skúsenosti a možno aj obavy. To však neznamená, že by sme to mali prenášať na svojho nového partnera. Ak už viackrát spochybnil tvoje správanie, slová alebo ťa neustále podozrieva z niečoho, nie je to v poriadku. Ako by čakal, že mu spravíš to, čo tá pred tebou. Takýto človek sa v živote nepohne ďalej a ty si namiesto negatívnych otázok zaslúžiť podporu a lásku. Prečo by si teda čakala na osobu, ktorá v sebe stále nemá uzavretú minulosť?

Zdroj: Bolde, Herway a Thought catalog

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.