Rok od roku sa horúčavy v lete zvyšujú a my chceme byť stále krajšie. Ako tieto dve veci spojiť? Jednoducho. Nasleduj týchto 7 beauty hackov, ktoré ti pomôžu prežiť. Inšpirovať sa môžeš aj rôznymi Instagramovými účtami ako napríklad Beauty Hacks.

Deodorant proti otlakom

Chceš si obuť tie krásne nové sandálky, ktoré si si kúpila, ale obávaš sa možných otlakov z nich? Nastriekaj si členky a prsty deodorantom, pretože odvádza vlhkosť a trenie. Tým pádom si môžeš užiť nové topánky bez strachu z prípadných otlakov.

Kamilky sú cesta

Ak začneš mať nepríjemné vyrážky v oblasti bikín skús kamilkový čaj. Zalej ho horúcou vodou, nechaj lúhovať a následne zamraziť vo forme na ľad. Keď sa takáto vyrážka objaví znovu, vezmi jednu kocku a prilož ju na konkrétne miesto.

zdroj: www.unsplash.com

Jablčný ocot na udržanie farby vlasov

Počas leta sa každá rada šantíme na slnku alebo opaľujeme. Častokrát však zabúdame na to, že slniečko nám nielen farbu dáva, ale aj berie. Vlasy sú po lete vždy suché a vyblednuté. V tejto situácií pomôže jablčný ocot, ktorý si vždy, keď pôjdeš na slnko nakvapkaj na ruku a vymasíruj do vlasov, no najmä do končekov.

Záchrana po nešťastnom oholení

Skutočne neexistuje nič horšie, ako nevydarené oholenie. Potom vyzeráme akoby sme prešli cez ružový ker a celé nás doškriabal. Máme pre teba však riešenie. Po holení si posyp nohy detským púdrom, zabráni to treniu a krvácaniu.

zdroj: www.pexels.com

Koniec suchým končekom

Poznáme to, suché konce a leto idú ruka v ruke. Ale ako to zmeniť? Jednoducho zmiešaj avokádový a kokosový olej. Daj ho do fľaštičky s rozprašovačom a vždy keď budeš mať pocit, že tvoje konce potrebujú vyživiť, len ich trochu prestriekaj touto zmesou.

Spomalenie rastu chĺpkov

Ako prichádza teplejšie počasie, tak sa aj viac odhaľujeme. Tým pádom sa aj viac holíme, no a čo každá žena neznáša viac ako každodenné holenie nôh? Snáď nič! Preto zmiešaj citrón, cukor a vodu pre spomalenie rastu chĺpkov. Avšak neočakávaj, že ho úplne zastaví.

zdroj: www.pexels.com

Dokonalá manikúra

Poznáš ten pocit, keď si čerstvo nalakuješ nechty, potom sa niečoho chytíš a úplne sa ti otlačia? Samozrejme, vtedy sa v nás prebúdzajú všetci čerti a deň je zrazu úplne nafigu. Preto máme pre teba jeden cool trik. Čerstvo nalakované nechty vlož na 3 minúty do studenej vody.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.