Ako sa zbaviť vrások

Vrásky sú neodmysliteľnou súčasťou starnutia, ale existuje niekoľko spôsobov, ako ich môžeš minimalizovať a redukovať. Tu je niekoľko tipov, ktoré ti s tým pomôžu.

Je dôležité si uvedomiť, že úplné vymiznutie vrások nie je tak úplne možné, ale praktizovaním týchto overených rád môžeš minimalizovať ich výskyt a udržať svoju pleť čo najdlhšie pružnú. Navyše, zdravý životný štýl – vrátane vyváženej stravy a pravidelného cvičenia, môžu tiež pomôcť zabrániť ich vzniku.

6 rád, ako sa zbaviť vrások

Hydratácia

Pravidelné hydratovanie kože môže pomôcť udržať ju mäkkú a pružnú, čím sa znižuje riziko vzniku vrások. Také hydratovanie je však nutné nielen zvonka, ale aj zvnútra. To znamená, že len krémy nestačia. Mala by si prijímať aj dostatok vody.

Žena sa stará o pleť
zdroj: Pexels/Alena Darmel

Ochrana pred slnečným žiarením

Používanie vhodných prípravkov s vysokým ochranným faktorom proti slnečnému žiareniu môže pomôcť ochrániť tvoju pleť pred poškodením, spôsobeným UV žiarením.

Samozrejme, väčšina z nás chce byť krásne opálená (a ak nie z dovolenky, tak možno zo solária), no má to svoju daň. Preto si nezabúdaj svoju tvár dostatočne chrániť. Mimo opaľovania aj v obyčajný chladný deň. Počula si už o SPF? Ten lepší chráni pleť pred UVA a UVB žiarením, ktoré na nás pôsobí i cez okno a spôsobuje starnutie pokožky.

Žena s dokonalou pleťou
zdroj: Unsplash/Fleur Kaan

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty