Photo by Aziz Acharki on Unsplash

Láska je krásna, ale dokáže mať rovnako bolestivé následky. Zlomené srdce sa hojí veľmi ťažko a inak tomu nie je ani pri mužoch. Spoznala si niekoho nového a začínaš k nemu niečo cítiť, ale nevieš, či ti sú city opätované? Portál Better help, Her way a Thought catalog uviedli tieto znaky, kedy sa muž bojí prejaviť svoje emócie.

Zlepšuješ mu deň

Každá z nás už určite zažila deň blbec. Výnimkou nie sú ani chlapi. Všímaj si jeho náladu na začiatku a počas stretnutia. Zlepšilo sa niečo? Je zrazu uvoľnenejší? Prípadne sa zasmeje na tvojich vtipoch? Aj toto je signál, že dotyčný už k tebe niečo cíti, ale je zdržanlivejší. Možno si vyznanie citov necháva na lepšiu príležitosť alebo má jednoducho strach. Koniec-koncov, netlač na pílu. Na dobré sa dlho čaká a potom to určite bude stáť za to.

zdroj: Unsplash/Becca Tapert

Rýchlo zahovára

Rozprávate sa. Konverzácia má správne tempo a stále máte o čom. Z ničoho-nič sa dostanete k téme o vás dvoch. Odvrátil od teba pohľad a ledva zo seba dostane jediné slovo? Pre mužov je celkovo ťažké rozprávať sa o svojich citoch. Hlavne o tých, kvôli ktorým sa im nepríjemne sťahuje vnútro. Ak je chlap pri tejto téme úplne nesvoj, môžeš si byť istá, že postupne ho zaplavujú emócie. Ani v tomto prípade by si nemala nič unáhliť, ale vždy daj na svoju intuíciu. Možno len potrebuje mierny kopanec, aby sa k niečomu odvážil. Preto skús začať hovoriť prvá.

Zoznámil ťa s najdôležitejšími ľuďmi

Myslíš, že by ťa zoznámil so svojou rodinou, prípadne kamarátmi, ak by to medzi vami nebolo vážne? Prečo by si k sebe až takto veľmi  pustil cudzieho človeka? Spoznávanie sa je krásny a dlhý proces. Stále sa o sebe dozvedáme niečo nové, a práve kvôli tomu sme niekedy zmätení. Lenže z akého dôvodu by urobil toto veľké gesto, ak by k tebe nič necítil?

Má obavy kvôli zlým skúsenostiam

Zlé skúsenosti a zlomené srdce dokážu veľmi poznačiť človeka. Možno práve preto je voči tebe stále zdržanlivejší. Jednoducho sa bojí a nedokáže sa len tak niekomu otvoriť. Je to pochopiteľné, preto by si na neho nemala vôbec tlačiť, ale skúsiť sa dívať na veci z jeho uhla pohľadu. Aj ty si už niekedy určite potrebovala čas na premyslenie, či nabranie odvahy. Dopraj mu ho.

Neodhodlá sa k prvému kroku

Naskytla sa príležitosť, kedy to konečne môže vyjsť najavo, ale stále sa k ničomu neodhodlal? Začni prvá a dbaj na výber slov. Nechceš predsa, aby došlo k nejakej roztržke. Možno mu pomôže, keď bude počuť, čo pre teba znamená. Dáš mu tým predčasnú istotu, že jeho city budú opätované a konečne sa budete môcť niekam posunúť.

zdroj: Photo by freepic.diller from Freepik

Čas trávený s tebou nie je limitovaný hodinkami

Nie ste spolu veľmi často, ale keď už, tak poriadne? Trvá jedno vaše stretnutie minimálne päť hodín a nedokážete sa prestať rozprávať? Prechádzate z témy do témy a konečne máš pocit, že si našla niekoho, kto ti skutočne rozumie. Vníma tvoje vety plné bolesti a zároveň sa dokáže zasmiať na vašich vtipoch. Obaja chcete, aby sa to stretnutie neskončilo, a preto ti ani neodpovedá na otázku koľko je hodín. Dnes žiadne tik-tak, ste to len vy dvaja a čas tu nezohráva dôležitú rolu.

Radšej koná, než hovorí

Nepovie ti dobrovoľne, ako veľmi mu chýbaš. Namiesto toho sadne do auta a je na ceste k tebe domov. Prípadne ťa prekvapí milým telefonátom. Sú to práve tieto maličkosti, prostredníctvom ktorých dáva opatrne najavo svoje emócie. Výhodné je to aj pre neho, pretože si myslí, že jeho skutočný zámer nijako neodhalíš. Lenže on nevie, že v ňom postupne dokážeš čítať.

Stráži si ťa

Vyššie sme spomínali, ako je okamžite nesvoj, keď do éteru padne otázka ohľadom vzťahu a hlbších citov. To však platí aj v prípade, ak ťa vidí v spoločnosti druhého chlapa. Nech ste už kdekoľvek, hneď dá každému pocítiť, že si jeho dievča. Stráži si ťa a nedopustí, aby sa ťa niekto dotýkal alebo bozkával ako on. Ak toto nie je ďalší signál zamlčaných citov, tak potom o čo tu ide?

Získava si tvoju pozornosť podpichovaním

Chlapi. Deti. Prekvapivo majú toho veľmi veľa spoločného. Napríklad spôsob, ako si získať niečiu pozornosť. Stalo sa už, že ste len tak oddychovali, pozerali film a zrazu ťa pichol do boku, prípadne si našiel iný spôsob provokácie? Znamená to jedno jediné. Chce sa túliť. Chce, aby si bola bližšie, ale nevie, ako to má naznačiť. Všimni si jeho reakciu, keď ťa má konečne v náručí. Zavrel oči a vníma iba tvoju vôňu? Uvoľnilo sa mu celé telo a zrazu je všetko iné, také pokojnejšie? Presne to je ten pocit, ktorý mu prinášaš, ale zatiaľ sa na silnejšie vyznanie necíti.

Zdroj: Better help, Her way a Thought catalog

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating