Photo by drobotdean from Freepik

Zviera ti žalúdok pri myšlienke, že sa s ním musíš vážne porozprávať? Musíš si od neho pýtať „povolenie“, aby si mohla ísť s kamarátkou von? Stíchne pri každej zmienke o nejakom chlapcovi z tvojho okolia, minulosti? Žiarlivosť síce patrí k partnerským vzťahom, ale správanie tvojej polovičky nemusí mať vždy rozkošné a prospešné účinky. Portál Cosmopolitan, Bolde a Her way opísali tieto znaky žiarlivého chlapa.

Stáva sa z neho tvoj tieň

Je tam. Stále a všade. Vzťah tvoria dvaja ľudia a je pekné, keď si na seba nájdu dostatočné množstvo času. Ale netreba to preháňať. Aj ty sa potrebuješ niekedy stretnúť s kamarátkou a poriadne sa jej vyrozprávať. Lenže on ťa nenechá ani chvíľu samú, ako by ťa musel stále strážiť. Neskôr k tomu môže pripojiť aj stalkovanie na sociálnych sieťach a vtedy si môžeš byť istá, že namiesto milujúceho partnera máš pri sebe prvotriedneho žiarlivca.

zdroj: Photo by DANNY G on Unsplash

Odborník na ženské oblečenie

Žena by sa mala o seba starať a výnimkou nie je ani oblečenie. Rady sa fintíme, nosíme nové kúsky alebo veci, v ktorých sa cítime dobre a príťažlivo. To však neznamená, že tým chceme zaujať niekoho ďalšieho, keď už sme zadané. Ale on to tak nemusí vnímať.

Nestrpí myšlienku, aby si sa takto „pretŕčala“ pred inými chlapmi, pričom to ani nie je tvojím zámerom. Zrejme by bol šťastnejší, keby má doma smradľavú kôpku nešťastia. Veď tú by mu nikto nechcel ukradnúť. Nedaj sa zmanipulovať, nemeň kvôli nemu samú seba. Vždy si pripomeň, kto si a nestrácaj svoj život kvôli jeho žiarlivostným pripomienkam.

Prvotriedny kontrolór

Vzťah funguje vtedy, keď na ňom pracujú obe strany. Preto je dôležité, aby ste si navzájom povedali, aký ste mali deň. Znamená to, že sa o seba zaujímate. Nemýľ si to však s nadmernou kontrolou. Keď ti neustále pípa telefón so správami a telefonátmi od neho, niečo asi nie je v poriadku. Agresívne otázky typu kde si, s kým si, prečo mi neodpovedáš  sú častým znakom žiarlivosti.

Nehovoriac o vyžiadaní si hesla od telefónu, či sociálnych sietí. Je v poriadku povedať mu, koho si dnes stretla a kde ste boli, pretože ako tvoj partner by sa mal zaujímať. Lenže nezamieňaj si to s chorobným kontrolovaním. Akonáhle z neho vycítiš hnev pri zmienke, že niekam ideš, maj sa na pozore.

Reakcie malého dieťaťa

Nie každý deň je dobrý deň a nie vždy máme dobrú náladu. Výnimkou nie sú ani muži. Ale to neospravedlňuje jeho verbálne útoky na tvoju adresu. Ak je celý čas podráždený a neoplatí sa s ním baviť, zrejme ho vnútorne niečo veľmi zožiera. Napríklad myšlienka, že si spoznala nového spolužiaka alebo kolegu.

Namiesto žiarlivosti by si mal zachovať chladnú hlavu a otvorene sa s tebou porozprávať o jeho obavách. No mal by sa predovšetkým správať ako dospelý, a presne to je častý problém žiarlivcov. Urážajú sa ako malé deti a ich reakcie sú rovnako prehnané.

zdroj: Photo by Trinity Kubassek from Pexels

 

Nepríjemne ťa prekvapí

Je zaľúbený a chce tráviť všetok svoj čas s tebou. Preto je pre neho nepochopiteľné, že by si chcela byť niekde bez neho. Lenže presne to niekedy potrebujú ľudia vo vzťahu. Oddych, troška odstupu, aby medzi vami nevznikali ťažké „ponorkové“ stavy. Ale práve kvôli jeho negatívnym myšlienkam môžu často prepuknúť nepríjemné hádky. Možno ti už vyčítal, že ho nemiluješ tak, ako on teba, že máš niekoho iného…

On si už nájde svoje odôvodnenia. Najväčší problém nastáva, keď sa zrazu začne všade neočakávane vyskytovať. Z ilúzie príjemného prekvapenia sa vykreslí stalkovanie, prenasledovanie a chorobné kontrolovanie. Nemá situáciu vo vlastných rukách, a preto ho žiarlivosť doženie až k takýmto činom.

Snaží sa u teba vyvolať žiarlivosť

Chce ti spôsobiť to, čo robíš aj ty jemu. Stretneš sa s kamarátom na káve a pre neho je to koniec sveta. Prečo by ti to nemohol vrátiť a tiež začať s niekým flirtovať? Údajne si mu ranila ego, a preto sa jeho správanie teraz úplne zmení. Nebude ti odpovedať na správy, hovory a uvidí, či vôbec s tebou prehodí zopár slov.

Chce v tebe vyvolať rovnakú žiarlivosť, ale váš vzťah to nemusí byť prospešné. Mali by ste sa o tom rozumne porozprávať ako dospelí ľudia a ak to ani vtedy nebude fungovať, vieš, čo máš robiť.

Zdroj: Cosmopolitan, Bolde a Her way

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating