Photo by Jessica Lewis from Pexels

Partnerské vzťahy sú krásne a komplikované zároveň. Niekedy je však samotný proces spoznávania sa veľmi mätúci. Možno si našla niekoho, kto sa ti naozaj páči, ale nie si si istá, ako to vníma on. Nechaj za neho hovoriť skutky a nauč sa v ňom čítať. Portál Better help, Psychology Today a Life Advancer uviedli tieto neverbálne znaky, podľa ktorých ho zaručene priťahuješ.

Hltá každé tvoje slovo

Je pre neho veľmi dôležité, aby si hovorila o sebe. Chce ťa spoznať, nie iba zbytočne vyzvedať. Rozumiete si, veľa sa rozprávate, ale stále máš pochybnosti, či je záujem obojstranný. Vtedy sa pozri na polohu jeho tela. Ak je ti priamo nasmerovaný hrudníkom a ramenami, vedz, že už sa nemusíš ničoho obávať. Keď k tomu pridá ešte naklonenie hlavy, či požiadavku, aby si svoju odpoveď zopakovala, je to jasné. Páčiš sa mu.

Oči povedia viac než slová

Vnímaj jeho intenzívny pohľad. Nemusí trvať nepretržite niekoľko minút, ale všímaj si, ako často sa na teba pozerá. Podpor ho v tom. Zapozeraj sa mu rovnako do očí a vychutnaj si to. Vtedy môžeš najviac pocítiť pulzujúcu príťažlivosť medzi vami. Možno len nemá odvahu povedať ti, ako veľmi v ňom vzbudzuješ záujem. Lenže, keď dôjde k „dialógu očí“, neexistujú žiadne tajnosti.

Je tvojím zrkadlom

Máte rande a ste práve v kaviarni. Zhodou okolností sa napije v rovnakom čase ako ty. Prípadne si s tebou intuitívne zapáli cigaretu, sadne si do rovnakej polohy alebo si tiež napraví vlasy či oblečenie, keď sa upravuješ. Hovorí sa tomu zrkadlenie. V tom danom momente ťa plne vníma a opakuje každý jeden tvoj pohyb, bez toho, aby si to uvedomoval. Ak to robí, môžeš si byť naozaj istá, že jeho pozornosť spočíva iba na tebe.

Hanblivé dotyky

Sem-tam sa vám letmo stretnú ruky alebo ťa pri vážnejšom rozhovore jemne pohladí po rameni. Sú to práve tieto malé fyzické činy, ktoré ti dokazujú, že sa dotyčný o teba naozaj zaujíma. Nebolo by vhodné, aby ihneď prešiel k vábivým dotykom, kedy by ťa neustále hladkal po stehne, či iných častiach tela. Ani ty by si sa nemusela cítiť komfortne. Keď mu na tebe záleží a záujem je obojstranný, pôjde na to pomalšie. Môže ťa aj provokačne poštekliť, jemne pichnúť do boku. Znie to detinsky, ale sú to chlapi. Aj to je spôsob, ktorým neverbálne dávajú najavo svoju náklonnosť.

Bez úsmevu to nejde

Je dôležité, aby ste sa vedeli spoločne zasmiať a žartovať. Iste, existujú typy ľudí, ktorí to hrajú radšej na „nedostupných“ a chladných. Lenže tí si veľmi ťažko udržia pozornosť žien. Prečo by na niekoho takého čakali? Ak sa však v tvojej prítomnosti často usmieva, smeje a sám ti povie, že mu zlepšuješ deň, nemáš sa čoho báť. Už len pri pomyslení na čas strávený s tebou sa mu zdvíhajú kútiky úst. Sú to práve tie maličkosti, ktoré nás často prezrádzajú a patrí k nim tiež úprimný smiech.

Nie je nič krajšie, ako keď sa dvaja ľudia spoznávajú. Nemalo by to byť silené a urýchlené. Na dobré sa dlho čaká a to si uvedomujú aj muži. Nesnaž sa unáhliť niečo, čo chceš, aby trvalo dlhodobejšie. Nedomýšľaj si a nerob unáhlené závery. Namiesto toho buď trpezlivá, vytrvalá a nauč sa čítať medzi riadkami. Koniec-koncov, aj toto napätie má svoje čaro.

Zdroj: Better help, Psychology Today a Life Advancer

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating