Photo by Andrik Langfield on Unsplash

Zbadali ste sa prvýkrát a zasiahol ťa istý intenzívny pocit? Ako by sa na stotinu sekundy všetko zastavilo a jeho oči ti boli zrazu veľmi známe. Preskočila medzi vami iskra a všade pulzuje chémia. Fyzická príťažlivosť je vo vzťahu dvoch ľudí dôležitá. Bez nej by to nešlo. Ale čo sa stane, keď časom vyprchá? Omnoho dôležitejšie je mentálne spojenie. Byť na rovnakej vlne. Portál Exploring your mind, Thought Catalog a Charley’s blog life uviedli, výhody a dôležitosť tejto atraktivity.

Spriaznené duše, či prepojenie osobností

Možno si už zažila ten pocit. Začala si sa s ním rozprávať a vravel všetko, čo si mala práve na jazyku. Ako by ste si čítali myšlienky alebo vaše oči mali medzi sebou intenzívne konverzácie bez slov. Niekto by túto situáciu označil za stretnutie spriaznených duší. Z vedeckého hľadiska však tento duševný čin nie je až tak možný, preto sa skôr používa termín „spojenie dvoch zrelých osobností“. Je na tebe, čomu budeš veriť. Buď si však istá, že táto mentálna príťažlivosť môže byť začiatkom niečoho naozaj krásneho.

Mentalita výrazne ovplyvňuje fyzickú stránku

Môžeš spoznať niekoho, kto ťa od prvého momentu neuveriteľne priťahuje. Keď však otvorí ústa, rázom sa všetko zmení. Môže to byť horšie alebo lepšie. Zoberme si to takto, stretneš chlapa, ktorý vyzerá ako z módneho časopisu, ale za krátky čas zistíš, že nemáte absolútne nič spoločné. Žiadne podobné záujmy, hodnoty, vízie do života. Mentálne spojenie je pre trvácny vzťah mimoriadne dôležitý. Práve vďaka nemu si uvedomíš, koho si stretla a čo chcete vybudovať.

Tvorí pevný základ vzťahu

Všetci starneme. Je to prirodzené. Fyzická krása časom pominie, a práve vtedy dokáže lásku dvoch ľudí udržať  ich mentálne spojenie. Mať niekoho, s kým konverzácie nikdy nie sú nudné, ale obohacujúce, je rarita. Môžeme to považovať za vzácnosť, pretože tento druh ľudí rozhodne nestretneš na ulici každý deň. Keď nájdeš túto čarovnú osobu, môžeš si byť istá, že ťa podporí, podrží v ťažkých dňoch a už len jej prítomnosť ti zlepší zlú náladu. Človek môže na tento pocit čakať celý život. Váž si ho a budujte svoj vzťah na pevných základoch.

Znaky mentálneho prepojenia a príťažlivosti:

Vediete dialógy bez námahy.

Ste sami sebou.

Dokážete prečítať jeden druhého.

Intenzívne si budujete vzťah.

Ste prepojení, synchronizovaní.

Prejavujete si vzájomný rešpekt a podporu.

Nevieš, kedy to príde, ale keď k tomu dôjde, spoznáš to

Obe formy príťažlivosti sú dôležité. Idú spoločne ruka v ruke. Lenže vieš si predstaviť vzťah založený iba na tom fyzickom? O čom by ste sa rozprávali? Čo by ste robili vo voľnom čase? Dokázal by ťa rozosmiať? Vieš si s ním predstaviť niečo vážnejšie? Partnerstvo nemá byť len o krásnom dočasnom potešení. Samozrejme, závisí to od toho, aké máš životné hodnoty. Ale keď túžiš po plnohodnotnom vzťahu, silnom zázemí a úprimnej láske, nenájdeš to na každom rohu. Príde to k tebe samo. Prirodzene a bez akéhokoľvek tlaku. Spoznáš to vďaka inštinktu a prvej súvislej vete, ktorú vysloví.

Zdroj: Exploring your mind, Thought Catalog a Charley’s blog life

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating