Vo vzťahu by síce mala fungovať dôvera na 100 %, no nemôžeme veriť tomu, že sa v ňom občas nenájdu menšie či väčšie lži, ktoré však nikomu neubližujú. Malé tajomstvá či úmyselné klamstvá, ktoré hovoríme iba preto, aby bol pokoj, keďže vieme, že aj tak o nič nejde. My, ženy, však väčšinou dobre vieme, kedy sa nám partner snaží niečo zatajiť.

Niekedy tomu uveríme, inokedy dobre vieme, že na naše otázky neodpovedá pravdivo. Lenže, sú to odpovede, ktoré sú „dobré“ aj pre nás, a tak predstierame, že im veríme. Robíme to totiž aj pre náš pokoj v duši. Vieš, na čo muži vo vzťahu radšej neodpovedajú pravdivo? O tomto klamú najčastejšie!

Koľko žien si mal predo mnou?

Začnime hneď zostra a to otázkou, pri ktorej takmer každý muž v hlave najprv popremýšľa o tom, koľko to vlastne bolo, a či je vôbec vhodné to číslo aj vyzradiť. Niektorí si musia ubrať, aby pred tebou vyzerali slušnejšie, nech sa necítiš ako dievča do počtu, či aby si jeho nevnímala v zlom svetle.

Iní si zase čosi pripočítajú, pretože sa môžu hanbiť za to, že nemajú veľa skúseností. Tak či onak, čo bolo je už preč, preto ťa jeho odpoveď vlastne ani trápiť nemusí. 

Čo si myslíš o mojej rodine?

No čo asi? Či už ich má rád alebo si o nich myslí, že sú banda bláznov, pri odpovedi sa usmeje a vždy odpovie v pozitívnom duchu. Keď ťa miluje, musí mať rád aj tvojich blízkych a rozhodne by si ťa nechcel pohnevať tým, že by urazil tvoju hysterickú mamičku.

Chutila ti večera?

Nezáleží na tom, či si mu pripravila trojchodové menu ako z michelinskej reštaurácie alebo mu hodila na tanier špagety s kečupom. Všetko zje, a keď sa budeš pýtať na recenziu, dá ti 5 hviezdičiek z možných piatich. Hlavné je, že je sýty, a ak teba jeho plné brucho teší, potom ti nebude kaziť radosť tým, že by k dezertu zvolil kritiku. Bál by sa totiž, že by ostal nabudúce hladný.

Ako vyzerám v týchto šatách?

Skvele! Sú nádherné! Si v nich pekná! Chvály sa ti budú iba sypať, keď sa ho opýtaš na výzor. Či už sú to nové šaty, ktoré si si obliekla na večeru, pyžamo do postele, blúzka do práce alebo nový účes či rúž v inej farbe.

Jednak, takéto veci vôbec nerieši a je mu jedno, že tie modré šaty sú naozaj iné ako tie druhé modré, ktoré už doma máš, ale tiež nechce riskovať, že by si musel zbaliť kufre, ak by sa mu z úst vyšmyklo, že si v nich trochu obtiahnutá – pribratá. Volia menšie zlo a my im za to ďakujeme!

Podviedol si ma niekedy?

Pri tejto otázke sú len 2 možné cesty. Ak ti povie áno, potom hovorí pravdu (veď na čo by sa k niečomu takému priznával, že?). Ak ti povie nie, potom si naozaj nemôžeš byť istá, či hovorí pravdu. Nuž, toto je niečo, čo ti spokojnosť nikdy neprinesie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.