unsplash.com

Každá z nás je jedinečná, ale byť sebavedomou dámou má svoje obrovské výhody. Je skvelé, keď sa dokážeš vzťahu venovať na 100%, ale nemala by si byť od chlapa úplne závislá. Časom by to mužskému pohlaviu mohlo pekne liezť na nervy. Preto je pre nich atraktívnejší niekto s vyspelým rozumom, ambíciami a víziami do života. Byť sebavedomou ženou je náročné, ale aj úžasné. Portál Bolde, A new mode a Bustle uviedli, prečo je s týmito ženami vzťah taký skvelý.

Majú vlastný život

Nie sú to tie otravné typy, ktoré sú chlapovi neustále zavesené na krku. Uznávajú vlastný priestor a vlastný život. Svojho partnera však nezanedbávajú. Po náročnom dni sa stretnú pri spoločnej večeri a rozprávajú si všetky úspechy a úskalia, s ktorými sa museli vysporiadať. Hoci sa venujú vlastným povinnostiam, vzťah je pre nich rovnako dôležitý. Vedia prečo doň išli s danou osobou a rozhodne nič nepodceňujú.

Nemienia kvôli láske stratiť samú seba

Je krásne, ak sú dvaja ľudia naozaj zohraní tím. Lenže často to môže viesť k strate vlastnej identity. Možno si to už zažila. Investovala si do partnerstva všetok svoj čas a zrazu si ani nevedela, kým vlastne si. Sebavedomá žena by toto nikdy neurobila, ale to neznamená, že je chladná. Dokáže ľúbiť, milovať celým srdcom, no je pre ňu dôležitá aj malá separácia. Trocha priestoru na vlastnú sebarealizáciu. Koniec-koncov, presne toto prospieva obom partnerom.

Nie sú zástankyňami konšpiračných teórií

Vďaka svojej vyťaženosti si nevytvárajú v hlave scenáre istých situácií, ktoré ich iba znepokoja a nakoniec si to odnesú ich polovičky. Nesedia celý deň zronene na gauči a neanalyzujú každý jeden detail ich partnera. Sú vyspelé, zdravo zaneprázdnené a namiesto zbytočných hádok si chcú vychutnať pokojný večer v prítomnosti svojej spoločnosti. Okrem toho si uvedomujú vlastnú hodnotu a všetky vlastnosti, ktorými naozaj priťahujú chlapov. Preto o sebe nikdy nepochybujú a vedia, že sú hodné lásky.

Potrebujú zázemie, nie dokonalosť

Kde je napísané, že sa po roku musíte zasnúbiť, zobrať sa a mať deti? Vzťah je o dvoch ľuďoch a ich slobodných rozhodnutiach. Je na vás, akým smerom sa budete uberať. Preto je obrovskou výhodou plánovať si budúcnosť so sebavedomou ženou. Svojho partnera by nechcela vystaviť silnému tlaku, keď ho ona sama neuznáva. Riadi sa predovšetkým prirodzenosťou a verí, že všetko má svoj čas. Ak by sa aj v budúcnosti mala vydať a založiť si rodinu, svojho nastávajúceho si pozorne vyberá. Chlap, ktorý s ňou má stráviť zvyšok života by si mal byť vedomý, aké šťastie sa mu naskytlo. Počas ubiehajúcich rokov mu to dá dostatočne najavo.

Uvedomujú si vlastnú hodnotu

My ženy sa porovnávame. Je to prirodzené. Niekedy to však nemá dobré účinky na našu psychiku. Podliehame akýmsi vzorovým idolom na sociálnych sieťach a potom sa necítime dobre vo vlastných telách. Negatívne myšlienky nás iba zaťažujú a nedoprajú nám šťastie vo vzťahu. Lenže sebavedomá žena si uvedomuje vlastnú hodnotu, akceptuje samú seba a vie, že každá z nás je niečím unikátna. Nepotrebuje sa s nikým porovnávať, pretože vie, že svojho partnera si získala svojimi vlastnosťami a fyzická krása je iba doplnkom. To ale neznamená, že by sa o seba nemala starať.

Vedia, že nie sú dokonalé

Mýliť sa je ľudské a ženy tiež nie sú výnimkou. Niektoré z náš však často bezhlavo bojujú o pravdu, pričom nie je na ich strane. To sa pri tých sebavedomých nedá povedať. Sú schopné priznať si chybu a ich ústa dokážu vysloviť úprimné „prepáč“. Nikto z nás nie je dokonalý. Všetci robíme isté prešľapy. Preto si uvedomujú, aké je dôležité otvorene prediskutovať nezrovnalosti a neobviňovať iba druhé pohlavie.

Zdroj: Bolde, A new mode a Bustle

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating