Beh človek buď miluje alebo nenávidí. No keď raz začneš a prekonáš sa, určite sa do tej prvej skupiny zaradíš aj ty. Okrem toho, že je to azda najlepšia voľba pri chudnutí, okrem výsledkov na tele má pravidelný beh aj iné skvelé plusy!

Najefektívnejšie kardio

Ak chceš spraviť niečo pre svoje telo – či už ti ide o zhodenie kíl navyše alebo zlepšenie kondičky, beh je tá najjednoduchšia voľba. Stačí prekonať prvé metre, nevzdávať sa a uvidíš, že s každým dňom ti to pôjde lepšie. Tvoje telo sa bude rýchlo meniť k lepšiemu a budeš mať zo seba dobrý pocit.

Okamžitý pocit šťastia

Pri behu, tak ako aj pri iných športových aktivitách, sa do tela uvoľňujú endorfíny. Sú to takzvané hormóny šťastia, ktoré v tebe vyvolajú pocit spokojnosti a bojujú proti depresii. A s dobrou náladou bude tvoj život ihneď krajší.

zdroj: Unsplash/ Cameron Venti

Posilnená imunita

Pri behu sa v krvi zvyšuje počet červených krviniek, znižuje cholesterol, pocit hladu a dokonca zlepšuje fungovanie čriev. Všetko to má efekt aj na ľudskú imunitu. Ak pravidelne športuješ a držíš sa vo forme, je pravdepodobnejšie, že tvoja imunita bude vyššia a telo sa s akoukoľvek chorobou popasuje lepšie.

Psychický oddych

Krv, a teda aj mozog, sú vďaka behaniu okysličené, čo znamená, že dokáže efektívnejšie a kreatívnejšie pracovať. Pri tejto aktivite z hlavy vypustíš „to zlé“ a pre mozog to znamená perfektný relax. Dokonca sa aj lepšie vyspíš.

Zdravé srdce

V zdravom tele, zdravý duch. Človek, ktorý pravidelne beháva, si takto posilňuje nie len svaly na nohách či zadku, ale aj ten srdcový sval. Ten do tela pumpuje viac krvi.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.