unsplash.com

Je ti dobre známe, že cvičením si navodzuješ lepší pocit a pozitívne tým vplývaš na svoje celkové zdravie. Účinky cvičenia na organizmus nie sú iba fyzické, ale aj duševné a mentálne. Akými spôsobmi dokáže pravidelný pohyb či športová aktivita zvýšiť tvoje sebavedomie?


foto: unsplash

Úprava hmotnosti

Ak sa pravidelne hýbeš alebo športuješ, správne sa stravuješ a vieš si aj náležite oddýchnuť, pravdepodobne si nielen štíhla, ale aj šťastná. Čím lepšie vyzerá tvoje telo v zrkadle, tým lepšie sa samozrejme cítiš.

Pozitívnejšia nálada

Dobrá nálada človeka sa odrazí aj na vyššej sebadôvere. Cvičenie vplýva na uvoľňovanie hormónov dopamínu a serotonínu, ktoré napomáhajú k lepšej nálade, znižujú únavu, nervozitu i samotný stres.


foto: unsplash

Silné srdce

Športovanie posilňuje srdce a znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení. Čím menej zdravotných komplikácii človek má, tým menej pocitov menejcennosti nadobúda.

Správna kondícia

Kondícia človeku napomáha prekonávať lepšie nielen prekážky bežného života. Pravidelným športovaním získavaš kondíciu, s ktorou zvládneš všetko lepšie a vzbudí u teba pocit, že si schopnejšia.


foto: unsplash

Energia na všetko

Ak ti chýba energia, neurobíš toho veľa a to sa samozrejme prejaví aj na tvojich pocitoch. Ak ale máš dostatok energie a si produktívna, cítiš sa výkonnejšie a viacej si veríš. Cvičenie ti napokon energiu ešte dodá.

Náležitý spánok

Pravidelným pohybom sa ti zlepší aj kvalita spánku. Spánok je dôležitý pre tvoje ako fyzické, tak aj duševné zdravie a patrí k ukazovateľom toho, ako sa cítiš. Ak sa dobre nevyspíš, nebudeš si ani dostatočne veriť v bežných činnostiach tvojho dňa.


foto: unsplash

Mentálny reštart

Cvičenie ti prečisťuje myseľ. Je to určitá forma meditácie a dokáže preformovať negatívne myšlienky na tie pozitívne. Pohybom si takisto zlepšíš svoju koncentráciu.

Pocit sebazdokonaľovania

Pohyb, šport, cvičenie – je to len o tebe! A keď vidíš, že napreduješ, vidíš svoje pokroky, cítiš sa úspešná. Stávaš sa zdravšou, disciplinovanejšou, šikovnejšou a starostlivejšou osobou. Veľká dávka sebaistoty zaručená!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness