instagram/allisonbickerstaff

Nájsť to správne zamestnanie, ktoré ťa bude napĺňať a robiť šťastnou, je ťažký boj. V našom minulom článku si zistila, aký typ muža sa ti hodí na základe povahy, aby si s ním vytvorila nerozlučný pár.

Dnes sa dozvieš, aké povolanie by si mala vykonávať, aby si našla vnútorný pokoj, a aby ťa práca bavila.

Sangvinik

Ako sangvinička si veľmi zvedavá, rada rozprávaš a ľudia o tebe často hovoria, že sa ti niekedy ústa ani nezavrú. Si spoločenská a nerada premýšľaš nad minulosťou, pretože žiješ spokojne v prítomnosti. Avšak, si zábudlivá a nedokážeš sa sústrediť na viac vecí naraz.

Tvojím ideálnym zamestnaním je sociálna pracovníčka, psychiatrička alebo profesorka na vysokej škole. Potrebuješ sa vyrozprávať a na týchto miestach ti to pôjde najlepšie.

Cholerik

Keď je tvoja povaha cholerická, nie si na nikom závislá, rada veci a udalosti organizuješ, riešiš problémy hneď (nepočkáš na vychladnutie hlavy) a často od ľudí vyžaduješ, aby robili kompromisy. Vieš byť netrpezlivá, rýchlo sa rozčúliš a v niektorých situáciách manipuluješ ľuďmi.

Najlepšie sa hodíš na herectvo, hudobníctvo a všetky oblasti týkajúce sa umenia. Potrebuješ zo seba dostať nadbytočnú energiu, čo ti tieto povolania zaistia.

Melancholik

Ako melancholička si uzavretá, máš sklony vracať sa do minulosti, rada filozofuješ a odpovedáš na otázku: „Čo ak/keby?“. Tvojou dobrou vlastnosťou je, že si kreatívna, starostlivá a obetavá. Niekedy si však pesimistická, všetko vidíš čierne a riešiš zbytočné veci.

Najlepšie sa hodíš na účtovníčku, vedúcu finančného oddelenia alebo sekretárku. Chceš stále riešiť minulosť, ktorá je v týchto oblastiach vítaná.

Flegmatik

Keď si sa spoznala vo flegmatikovi, tvojou najsilnejšou vlastnosťou je vyrovnanosť a ľahostajnosť. Z ničoho si nerobíš ťažkú hlavu a hlavne pred ľuďmi to vyzerá tak, že z problémov nemáš strach. Si veľmi milá, s každým si hneď rozumieš a vyhýbaš sa konfliktom. Avšak, nič ťa nevie motivovať k tomu, aby si brala veci vážne.

Tvojím ideálnym zamestnaním je práca v štátnom sektore, kontrolórka kvality alebo spisovateľstvo. Potrebuješ mať prácu, ktorá nie je náročná, no zároveň by ťa tešila.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife