Unsplash/Pablo Merchan Montes

Vzťah nie je len o pekných veciach, ale aj o tých škaredých. Prechádzka ružovou záhradou to taktiež nie je, no napriek tomu sa vďaka dlhodobému vzťahu môžeš veľa naučiť a získať. Napríklad aj týchto 5 hlavných vecí!

Otvorene komunikovať

Jednou z prvých vecí je otvorená komunikácia. Či chceš, či nechceš, aj u teba vo vzťahu sa objavia problémy. Rozchod nie je vždy potrebné riešenie, vo väčšine prípadov sa stačí len porozprávať. Vďaka pravidelnej komunikácii bude tvoj vzťah lepší a bude sa neustále vyvíjať.

Robiť kompromisy

Vo vzťahu ste dvaja, preto by ste z neho obaja mali získavať. Nefunguje na princípe „jeden má všetko, druhý nemá nič“. Vzťah ťa naučí robiť kompromisy, ktoré sa ti neskôr zídu. Celý život budeš musieť robiť kompromisy – v škole, v práci, v rodine, na rôznych udalostiach – pretože nikdy nie si sama.

Viac počúvať a všímať si potreby druhého

Občas určite očakávaš, že tvoj partner ti bude čítať myšlienky a povie ti presne to, na čo teraz myslíš. Takto to nefunguje. V dlhodobom vzťahu sa naučíš, že ak niečo chceš, musíš o to priamo poprosiť. Tvoj partner ťa vypočuje a už je len na ňom, ako zareaguje (platí to aj opačne, samozrejme).

Mať trpezlivosť

So svojim partnerom nikdy nebudeš na rovnakej vlne, preto bude chvíľu trvať, než sa zladíte. V dlhodobom vzťahu sa naučíš mať trpezlivosť práve vtedy, keď povie, že niečo opraví hneď a potom na to čakáš tri mesiace 🙂 . Tvoj partner sa zase naučí mať trpezlivosť vtedy, keď povieš, že si pripravená za 15 minút a trvá ti to tak 3x viac.

Vážiť si voľný čas

Diametrálne odlišne si budeš užívať svoj voľný čas, keď’ budeš vo vzťahu, ako keď si single. Naučíš sa ho využívať efektívne a tak, aby si stihla všetko, čo chceš. Nájdeš rovnováhu medzi časom, ktorý stráviš so svojim priateľom a časom, ktorý venuješ svojmu hobby.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating