Nie si spokojná so stavom svojej pokožky? Či už je suchá, mastná alebo citlivá, mala by si sa o ňu poriadne starať. To však často zanedbávame, a potom sa čudujeme, že sa nám tvoria vyrážky.

Teraz máš možno 20 či 25 rokov a hovoríš si, že o svoju pleť sa starať nemusíš. Keď to podceníš, o niekoľko rokov to určite budeš ľutovať. Začnú sa ti tvoriť prvé vrásky a bude neskoro hľadať spôsoby, ako sa ich rýchlo zbaviť. Najlepším riešením je prevencia.

Ak to nerobíš, zaraď tieto veci do svojej beauty rutiny. Nemusíš všetky naraz, ale pekne jednu po druhej. Staraj sa o seba už teraz. Tvoje staršie ja sa ti neskôr poďakuje.

Krémuj sa po každom sprchovaní

Ako často používaš telové mlieko? Ak je tvoja odpoveď raz za týždeň, nie je to bohviečo. Krémovať by si sa mala pravidelne, aj keď máš mastnejšiu pleť. Na výber máš množstvo produktov, stačí si nájsť ten svoj. Mnohé z nich sa dokážu vstrebať veľmi rýchlo a teba nebude trápiť mastný filter na pokožke.

Používaj produkty určené na noc

Je určite lacnejšie používať jeden produkt na všetko. Mala by si si však zaobstarať aj produkty určené na noc. Obsahujú látky, ktoré sa počas noci vstrebú do tvojej pokožky a ráno sa zobudíš s peknou, jemnou a hydratovanou pleťou. Nezabúdaj však používať krémy a kozmetický prípravky na tvoj typ pleti.

Používaj séra na pleť

Séra obsahujú množstvo prospešných látok pre tvoju pleť. Pri pravidelnom používaní uvidíš prvé výsledky naozaj rýchlo. Tiež si vyber sérum vhodné pre tvoj typ pleti. To, čo sedelo tvojej kamoške, nemusí vyhovovať aj tebe.

Používaj masku na tvár

Aspoň raz za týždeň by si si mala dopriať masku na tvár. Je len na tebe, či si vyberieš látkovú, zlupovaciu ale tú, ktorú musíš opláchnuť. Tvoja pleť potrebuje byť vyživená a práve maska je na to ideálna.

Pravidelne čisti svoje štetce

Ako často čistíš svoje štetce? Mala by si to robiť pravidelne, pretože v štetcoch sa tvorí množstvo baktérií, ktoré si následne nanášaš na svoju pleť. Tá sa ti môže zapáliť a môžu vzniknúť vyrážky. Čistenie ti zaberie len pár minút a predídeš zbytočným problémom.

Vyskúšaj nový produkt

Ak pravidelne a dlhodobo používaš ten istý kozmetický produkt, tvoja pleť si naň môže tak zvyknúť, že už nebudeš vidieť žiadne výsledky a zlepšenia. Skús vyskúšať nový výrobok, no vyberaj si na základe recenzií a odporúčaní. Niekedy síce trvá dlhšie, kým natrafíš na ten svoj. Preto sú vhodné napríklad vzorky.

Pozeraj sa na zloženie produktov

Pozornosť by si mala venovať aj zloženiu výrobkov. Niektoré produkty obsahujú látky, ktoré tam nemajú čo robiť. Vyskúšaj preto prírodnú kozmetiku, ktorá je k tvojej pleti šetrnejšia.

Odličuj sa pravidelne každý večer

Nikdy a opakujeme naozaj nikdy nechodievaj spať nalíčená. Každý večer sa poctivo odlíč, vyčisti si pleť aj od zvyškov make-upu. Ak by si sa neodlíčila, tvoja pleť by nemohla dýchať a vznikalo by akné.

Nezabúdaj na svoje nohy

Taktiež nezabúdaj na svoje nohy. Teraz je síce zima a máš ich skryté, no cez leto ich určite budeš chcieť ukazovať na obdiv. Ak nechceš chodiť na pedikúru, pravidelne si odstraňuj zhrubnutú kožu a krémuj si ich tiež po každom sprchovaní.

Chodievaj ku kozmetičke

Raz za čas by si mala zájsť aj ku kozmetičke. Niekedy si nedokážeš vyčistiť pleť tak, ako to urobí ona. A môžeš to brať ako odmenu, ktorú si zaslúžiš za dôkladnú starostlivosť o seba a svoju pokožku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.