Trendy sa neustále menia a posúvajú aj v beauty oblasti. Týka sa to aj techník či produktov, ktoré sme kedysi veselo používali, no dnes by si ich mala nahradiť už niečím novým. 

Vybrali sme pre teba tie najčastejšie veci, ktoré si určite kedysi používala a možno aj stále používaš. Nehovoríme, že s tým musíš úplne prestať, no bolo by fajn, ak by si porozmýšľala nad zmenou.

Tenké a vytetované obočie nahraď prirodzeným

Na začiatku 21. storočia bolo veľmi trendy vytrhanie obočia a jeho dokresľovanie ceruzkou. To neskôr prešlo na tetovanie, no tenká čiarka ostala zachovaná. Ak si tomuto trendu podľahla aj ty, možno ešte stále bojuješ s tým, aby ti obočie dorástlo do pôvodného tvaru. Vsaď skôr na prirodzenosť a obočie si maximálne uprav kefkou alebo ceruzkou. Veľmi obľúbená je v súčasnosti aj laminácia.

Obrovské umelé mihalnice už nezaujmú tak, ako kedysi

3D, 4D či 5D mihalnice boli kedysi veľmi trendy, no dnes takýmto vzhľadom veľmi nezaujmeš. Investuj radšej do kvalitného séra na mihalnice, vďaka ktorému tvoje prirodzené riasy budú dlhšie a hustejšie. Potom ti postačí len dobrá špirála a výsledok bude oveľa krajší.

Klasickú očnú linku nahraď farebnými variantmi

Klasická čierna očná linka je obľúbená, no pre niekoho už trochu nudná. Čo keby si namiesto čiernej vyskúšala trochu viac farieb? Farebnou linkou zaujmeš aj v tom prípade, ak si ju dáš na spodnú časť oka.

Dymové líčenie nahraď jemnejším a nepoužívaj trblietky

Dymové líčenie bolo trendy kedysi a každá druhá baba ho mala na stužkovej alebo venčeku. Ak sa chceš pohrať s očnými tieňmi, vynechaj príliš veľa trblietok a vsaď skôr na jemnejšie farby. Na každodenné nosenie ti to úplne postačí a výrazné líčenie si nechaj len na špeciálne príležitosti.

Nepoužívaj priveľa bronzeru, lícenky alebo highlighteru

Trochu lícenky, bronzeru či highlighteru je, samozrejme, dovolené. Tvoje lícne kosti by však nemali už z diaľky kričať, že majú iný odtieň. Taktiež by si sa nemala lesknúť ako diskoguľa. V tomto prípade teda platí, že všetko s mierou.

Do vnútorného kútika oka si nedávaj priveľa trblietok

Pri výraznejšom make-upe je úplne bežné, že vnútorný kútik oka si chceš viac zvýrazniť. Kedysi bola obľúbenou farbou biela s kopou trblietok. Nahraď to za nude farbu, prípadne skús experimentovať s inými rôznymi farbami.

Nepreháňaj to s bielou ceruzkou

Kedysi bolo veľmi obľúbené orámovanie spodného viečka bielou ceruzkou. Preháňať by si to s ňou však nemala, pretože si môžeš pridať napríklad aj pár rokov navyše. Vsaď skôr na prirodzené a nude farby a bielu nahraď hnedou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.