Vitamín C

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Vitamín C je v ranných rutinách obľúbeným prvkom. Rozjasňuje totiž pokožku a pôsobí ako antioxidant. Môžeš ho poznať aj pod názvom kyselina L-askorbová. Je verným pomocníkom v boji proti pigmentovým škvrnám či unavenému zovňajšku, no používaš ho správne? Prinášame ti 6 mýtov, ktorým si možno doteraz verila a poukázal na ne aj portál Kiehls.

Aplikácia na vlhkú pleť

Možno si už čítala názor, ktorý ti nahováral, že vitamín C sa aplikuje po toneri. Je to pravda, avšak veľký pozor si treba dať na to, aby toner vyschol a vpil sa do pleti. Takéto sérum potrebuje suchý povrch.

Vitamín C nahrádza SPF

Ani vitamín C, ani denný opaľovací krém nie sú lacné položky, ale obe ich potrebuješ. Vitamín C v žiadnom prípade nenahrádza žiadne účinky SPF. Naopak, bez zakončenia rannej rutiny SPF-kom nemá žiaden význam používať sérum s obsahom vitamínu C. Táto dvojica funguje len spolu.

Citlivá pleť

Možno si už počula niečo o tom, že vitamín C sa nemôže aplikovať na citlivú pleť alebo nebodaj, že takúto pleť má na svedomí. Nie je to úplne pravda.

Beauty mýty
zdroj: Unsplash/Cheyenne Doig

Ako uvádza portál Kiehls, vitamín C je vhodný pre všetky typy pleti, aj tie citlivé. Treba si však opatrnejšie vyberať samotné produkty rovnako ako ostatné, ktoré si dávaš na pleť. Samozrejme, kyselina L-askorbová má tiež malú úlohu na posilňovaní kožnej bariéry, čiže žiadnu citlivosť nevyvoláva, ani nevytvára.

Všetky vitamíny C sú rovnaké

Ako už bolo spomenuté vyššie, čistý vitamín C sa nazýva kyselina L-askorbová.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty