Tak, ako o svoje vnútro, by si sa mala starať aj o svoj zovňajšok. Každá sa predsa chceme cítiť vo svojom tele dobre. Kozmetický priemysel to vie tiež a s výrobou predražených kozmetických prípravkov nešetrí. Pomyselnou čerešničkou na torte je, že nevieme, z čoho sa tieto produkty skladajú.

Preto sme si pre teba pripravili 3 tipy ako si vytvoriť domáci píling, ktorý ťa nebude stáť ani jeden cent. Ako je to možné? Jednoducho všetky ingrediencie nájdeš u seba v kuchyni. So všetkými pílingami  ti pomôžu videá od beauty YouTuberiek ako napríklad Lindsey Mellvile, Cassidy Erin či Recipes by Carina.

Základ každého pílingu tvorí hydratačná zložka (oleje)  a čistiaca zložka (cukor/soľ). Aromatická zložka môže, ale aj nemusí byť v podobe napríklad vonných olejov.

Citrónový píling

Tento telový píling je určený pre ženy, ktoré majú problém s mastniacou sa pokožkou. Odlupovanie pokožky je dôležité, pretože odstraňuje odumreté časti a umožňuje pórom dýchať. Naša koža uvoľňuje oleje, ktoré sú nevyhnutné na udržanie zdravej a zvlhčenej pleti. Ak tomu nepomôžeme, kožné bunky budú upchaté olejmi a každodennou špinou, čo často vedie k nejednotnej či mastnej pleti a akné. Základ tohto body scrubu tvorí citrón, cukor a olivový olej. 

Cukrový píling

Rozdiel medzi cukrovým pílingom a tým, ktorého základ tvorí soľ je v jemnosti. Zatiaľ čo píling s obsahom soli je pre normálnu až zmiešanú pokožku, cukrový je pre citlivejšie typy pleti. Zo všetkých scrubov je základný cukrový najjednoduchší a najrýchlejší. Tento telový píling obsahuje kokosový cukor/trstinový cukor/klasický cukor, olivový olej/kokosový olej.

Kávový píling

Taktiež ho môžeme nazvať aj najpropagovanejším a zároveň najdrahším body scrubom na trhu. Množstvo značiek ho vytvára a predáva za stonásobok výrobnej ceny. Pritom je tak jednoduché vyrobiť si ho doma v podstate zadarmo. Jediné čo naň budeš potrebovať je zaliata zrnková káva, ktorej následne zbavíš nadbytočnej vody, kokosový olej/olivový olej, cukor/soľ (podľa citlivosti tvojej pokožky).

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.