Zamilovaný pár neskrýva svoje pocity

Láska. Slovo tak známe a predsa má pre každého iný význam. Ja som lásku stretla v mnohých podobách. Dala mi toho veľa, ale veľa mi toho aj zobrala. Vyvolala vo mne pocity šťastia, ale aj strachu. Odovzdať sa niekomu, dať mu do rúk srdce a veriť, že sa k nemu bude správať s úctou a pokorou.

Nie vždy to však vyjde.

Ten pocit občas tak, ako kúzelne prišiel, tak kúzelne aj odíde, a ty potom už nikdy nepocítiš to, čo si cítila.

Osobu, ktorú miluješ budeš hľadať v inej osobe. Budú sa možno podobať výzorom, alebo tým, že ti ju nejakým spôsobom pripomína. Ale potom si začneš všímať, že predsa to nie je rovnaký úsmev ako mal on, nerozumie rovnakým vtipom, ktoré si zdieľala s ním, alebo mu oči nežiaria rovnako, ako žiarili jemu.

Možno si budeš myslieť, že si zaľúbená, ale časom si uvedomíš, že si zaľúbená do predstavy, ktorou chceš, aby daná osoba bola. Ilúzia sa rozpadne a ty začneš neznášať osobu, s ktorou si. Nie preto, že by spravila niečo zlé. Jednoducho len bude pripomienkou na tvoje bolestivé spomienky a rozbité srdce.

Potom budeš sedieť sama v izbe s myšlienkou, že nič nenahradí tie spomienky, ktoré ste mali vy dvaja. Túžila si jednoducho len po tom pocite, ktorý ti dokázal dať len on a začneš zisťovať, že nič ti ho neprinesie naspäť. Ty môžeš len sedieť so spomienkami na časy, ktoré ste spolu zažili a na pocity, ktoré v tebe prebudil. Je to bolestivé zistenie, ale žiaden ďalší človek, žiadna ďalšia láska v tebe neprebudí rovnaké pocity.

Možno časom príde niekto, s kým budeš zažívať väčšiu lásku, alebo intenzívnejšiu, ale nikdy nebudeš milovať dvakrát rovnako. Stále to bude niečo úžasné, očarujúce, na čo budeš potom ešte dlho spomínať, ale každý v tebe vyvolá iné pocity.

Ja osobne milujem, aké rôzne podoby môže mať láska. Môže byť jemná, čistá, ale aj vášnivá a vzrušujúca. Najnebezpečnejšia je ale tá, z ktorej sa ti podlamujú kolená. Človek, pri ktorom sa máš cítiť bezpečne a má byť tvojou polovičkou, nemôže byť niekto, kto ťa oslabuje.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating