Muža a žena

Toto všetko beriem ako vstup do dospelosti, ktorý ma dokázal zničiť ešte skôr, ako som spravila prvý krok. Beriem to z tej lepšej stránky, pretože ľudia sú tu na to, aby nás niečo naučili. A presne preto som mala stretnúť ja teba – aby si ma naučil veľa vecí, a aby som pochopila tento svet. No bol si len jedna kapitola života, ktorú už mám za sebou.

Človek musí odpúšťať, aj keď to cez tú všetku bolesť nejde.

Ale ja som našla cestu, aby som ti odpustila. Ľudia ubližujú stále, ale niekto vedome a niekto zas nevedomky. Pozri sa na to realisticky a zaraď sa sám tam, kam si myslíš, že patríš. Neber to v zlom, len mám konečne triezvy pohľad. Raz som si povedala, že túžim po tvojom ospravedlnení, ale vieš čo? Dnes už nie, ubehlo toľko veľa času, že mi na ňom nezáleží, a vlastne, možno ani tebe. Zistila som, že bolesť človeka poriadne zmení a hlavne, otvorí mu oči.

Táto kapitola života bola s tebou krásna

A nič neľutujem, ale už sa skončila, zavrela som pred ňou dvere a otvorila nové. Veľa ľudí sa s tebou chce zviesť v limuzíne, ale kto sa s tebou zvezie aj autobusom, keď sa limuzína pokazí?

Tento citát má niečo do seba, nemyslíš?

A to si ma presne naučil ty, vďaka tebe som našla tých priateľov, ktorí so mnou pôjdu aj autobusom a to len kvôli tomu, že môžu byť so mnou. Možno ma nespoznávaš, ale áno som to ja. Len už nie som to dievča, ale žena, ktorá má svoje názory a ciele.

Vedela som, že ti musím odpustiť, pretože takto som ubližovala sebe. Viem aj to, že Boh by ti odpustil tiež. Netrvalo by to dlho a hnev by zmizol. A teraz, keď viem, ako chutí bolesť, tak to neprajem nikomu, a dokonca ani tebe. Nedokážem byť k ľuďom zlá lebo viem, ako sa potom cítia. Nechcem nikomu spôsobovať bolesť.

Chcem, aby si vedel, že sa nehnevám, a vďaka tebe som našla cestu, ktorú som dlho hľadala a naučila som sa veľa vecí do života. Preto choď svojou cestou ako si to robil doteraz. Ak práve toto čítaš, tak možno pochopíš veľa vecí, ktoré sa udiali bez teba. Možno sa pýtaš samého seba, kde si mal rozum. Ale vtedy si to tak cítil a aj cítiš. Pretože si sa rozhodol.

Dnes po týchto slovách ďakujem minulosti, ktorá mi otvorila oči a zaručila mi lepšiu budúcnosť.

NEZABUDNI NA TO, ŽE SI SILNÁ ŽENA!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating