Pár pri západe slnka

Či už si mala krátky alebo dlhodobý vzťah, niekedy sa môžeš stať, že sa ledva skončí a ty už máš po svojom boku iného. Je však rozdiel medzi tým, či bol práve on dôvodom, prečo hľadáš lásku v jeho náručí, no môže to byť aj tým, že je len záplatou na tvoje zlomené srdce. A nedajbože, či ho neberieš len ako nástroj na pomstu.

Žiaľ, mnohokrát je to presne ten dôvod. Ty si ostala smutná, sklamaná, možno aj poriadne nahnevaná. Namiesto toho, aby si sa venovala sama sebe a upratala si v srdci, rýchlo si hľadáš niekoho, len aby si nebola sama. Ale prečo to robíš? Myslíš si, že on ti to zlomené srdce vylieči? Si si naozaj istá tým, že ho len nevyužívaš?

Muž a žena opierajú hlavy o seba
zdroj: Pexels/Ron Lach

Kvôli tomu môže mať zlomené srdce aj on

Možno máš strach z toho byť skutočne sama. Možno sa chceš pomstiť svojmu ex, ktorý má taktiež iný vzťah a ukázať mu, že už na neho nemyslíš a posunula si sa ďalej. A možno to berieš len ako zábavku, skákať od jedného k druhému. Zamyslela si sa však niekedy nad tým, že tvoj nový partner nie je tvojou hračkou? Ak ho berieš len ako nálepku, ktorou sa chceš ochrániť, môžeš mu tým veľmi ublížiť?

Aj on je len človek. Aj on má srdce a city. Čo ak ťa naozaj miluje a verí, že to môže fungovať? Čo ak netuší, že to nemyslíš vážne? Toto od teba nie je fér, pretože raníš nie len jeho, ale ešte viac aj samu seba. Pretože to bude len dočasné a ty si uvedomíš, že ti to nepomohlo. Len si narobila zmätok v ďalšom živote.

Pár sa drží za ruky a pozerá sa do očí
zdroj: Unsplash/Karsten Winegeart

Len si predstav, že by si bola na jeho mieste ty. Niekto by ti dal nádej, verila by si, že sa na teba usmialo šťastie, no zistila by si, že on má vo svojej mysli stále len svoj bývalý vzťah.

Vždy buď v láske úprimná a fér, iba vtedy sa ti môže to najkrajšie z nej aj vrátiť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating