Photo by Hean Prinsloo from Unsplash

Žijeme v tak uponáhľanej dobe, že myslíme len na povinnosti, ktoré musíme urobiť a zabúdame na obyčajnú radosť zo života. Veď predsa treba splniť všetky úlohy do školy či do roboty, treba niečo nakúpiť, navariť, upratať a mohli by sme toho vymenovať ešte neúrekom. Že ti je niečo takéto povedomé?

Kedy si si naposledy tak úprimne povedala, že si šťastná a že sa tešíš z toho, aký máš život? Povedala si si to v poslednej dobe vôbec niekedy? Ak je tvoja odpoveď nie, bolo by načase s tým niečo urobiť, nemyslíš? Samozrejme, že niečo takéto sa nedá zmeniť zo dňa na deň, no môžeš sa o to aspoň pokúsiť.

Môžeš začať maličkosťami, ktoré ti napokon pomôžu radovať sa zo života viac a netrápiť sa zbytočne nad povinnosťami, ktoré by ťa doviedli do zbytočnej depresie.

„Byť šťastným neznamená, že všetko vo vašom živote bude dokonalé. Znamená to, že ste sa rozhodli pozrieť sa za hranice nedokonalosti.“ ~ Neznámy autor

Venuj čas sebe

Toto je alfou a omegou úspechu. Každý deň by si si mala vymedziť aspoň pár minút pre seba a robiť niečo, čo máš rada. Nezáleží na tom, či si prečítaš knihu, pozrieš seriál, pôjdeš na prechádzku…dôležité je, aby si robila niečo, čo ťa baví a aby si aspoň na chvíľu „vypla“. Namiesto sťažovania sa, čo všetko ešte musíš urobiť, využi každú voľnú minútku.

Neber všetko osobne

Určite si aj ty pripúšťaš niektoré veci viac, ako by bolo vhodné. Načo je to ale dobré? Zbytočne sa tak zaťažuješ a trápiš. Ak ti niekto povie niečo, čo by sa ťa malo dotknúť, pokús sa hodiť to za hlavu. Človek, ktorý ti to povedal, určite nemôže byť v živote šťastný. Buď preto iná a nerob len to, čo sa od teba očakáva.

Viac sa usmievaj

Kedy si sa naposledy usmievala, keď si išla len tak po ulici? Áno, ľudia si možno budú myslieť, že ti preskočilo. Ale to budú len ľudia, ktorí nie sú schopní pozitívneho zmýšľania. Na druhej strane možno ostatných ľudí podporíš v tom, aby sa aj oni usmievali. Niekedy totiž stačí obyčajný úsmev na to, aby si niekomu inému zlepšila deň.

zdroj: Photo by Allef Vinicius from Unsplash

Buď viac sebavedomá

Ľudia, ktorí majú nízke sebavedomie, len ťažko dokážu byť skutočne šťastní, pretože stále sa budú trápiť myšlienkami na to, že so sebou nie sú spokojní. Ak nie si spokojná, urob niečo pre to, aby si bola. Ak ťa trápi tvoja postava, zájdi do fitka alebo zmeň trochu svoju stravu. Ak ťa trápi nejaká iná oblasť, urob všetko pre to, aby došlo k zmene.

Buď k druhým ľuďom milšia

Nezáleží na tom, či tých ľudí poznáš, alebo nie, milá môžeš byť tak či tak. Pridaj k tomu úsmev, slová prosím a ďakujem a uvidíš, že aj ľudia v tvojom okolí sa začnú cítiť trochu lepšie. Vyskúšaj si to len pri obyčajnom nákupe v obchode. Namiesto toho, aby si na všetkých zazerala, skús sa na predavačku usmiať, pekne jej poďakuj. Veď aj ona má právo na to, aby mala deň čo i len trochu krajší.

Zameraj sa na úspechy

Že sa ti niečo nedarí a nie si v tom dobrá? No a čo. Zameraj sa na to, v čom dobrá si a v tom sa zlepšuj. Radšej vedieť jednu vec poriadne než niekoľko vecí len na polovicu.

„Optimizmus je magnetom na šťastie. Ak budete myslieť pozitívne, pritiahnete si do života ďalšie dobré veci a skvelých ľudí.“ ~ Mary Lou Retton

Zabudni na minulosť

To, čo bolo, bolo a ak to nebolo zrovna príjemné, netráp sa tým už. Nijak to nedokážeš zmeniť, radšej sa skús zamerať na to, čo môžeš zmeniť v prítomnosti a pokús sa žiť tak, aby si o niekoľko mesiacov či rokov už minulosť ľutovať nemusela.

zdroj: Photo by i love simple beyond from Pexels

Viac počúvaj a menej rozprávaj

Obľúbenou činnosťou mnohých ľudí je v súčasnosti sťažovanie sa. Sťažujú sa na to, čo nestíhajú, na prácu, na povinnosti. Ak patríš k týmto ľuďom, prestaň s tým a radšej viac počúvaj ostatných. Možno im dokážeš poskytnúť rady, ako zlepšiť život.

Inšpiruj ostatných

Šír pozitívnu energiu aj medzi ostatných a nabádaj ich k tomu, aby sa aj oni snažili zlepšiť svoje životy. Niektorí totiž skutočne potrebujú postrčiť, inak nikdy k žiadnej zmene nedôjde.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife