pixabay.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Tak veľmi myslíš na iných, až zabúdaš myslieť na seba a svoje šťastie. Si tým dobrým anjelom, ktorý pomáha druhým osobám bez toho, aby si za pomoc niečo žiadala. Až jedného dňa ľudia tvoju dobrotu začnú zneužívať a ty na to veľmi zle doplatíš. Preto je načase začať myslieť na seba, až potom na druhých.

Ver mi, je dovolené občas myslieť iba na seba. Keby si žila pre druhých, nebol by to pokojný život. Zamysli sa nad tým, kto z tých ľudí, pre ktorých žiješ, skutočne ostal pri tebe keby si to naozaj potrebovala? Nie je nič zlé na tom, keď dáš na prvé miesto seba, ver mi.

Pre ostatných si urobila už dosť. 

Rob to, čo teba urobí neskutočne šťastnou. Choď na koncert svojej obľúbenej kapely, kúp si nové šaty alebo si dopraj poriadny kopček zmrzliny pri západe slnka. Vypni mobil a užívaj si moment, ktorý máš pre seba od seba. Aspoň na chvíľu buď sebecká a začni myslieť na svoje ciele. Postupne sa snaž si ich splniť bez toho, aby si plnila ciele iných.

zdroj: pixabay.com

Neexistuje lepšia výhra ako sebeláska

Sebeláska ti dáva pocit slobody. Dokážeš si vďaka nej užiť všetko, po čom si vždy túžila. Bez toho, aby ťa niekto obmedzoval. Neznamená to, že si sebecká. Jednoducho si pár minút, hodín, dní vyhradíš iba pre seba. A patrične si ich aj zaslúžiš.

Staráš sa vďaka nej o seba

O svoju dušu, zdravie, telo či srdce. Po toľkých nešťastných vzťahoch si to rozhodne zaslúži. Vyliečiš ho svojím dotykom. Presne vieš, ako máš zregenerovať svoje telo, dušu aj srdce. Urob zo seba prioritu.

zdroj: Photo by ola symolon on Unsplash.com

Vymaž zo svojho života ľudí, ktorí ťa nerobia šťastnou

Nedovoľ ľuďom, aby zneužívali tvoju dobrotu. Sklamala ťa kamoška, ktorá sa tvárila, že si pre ňu všetkým? Vykašli sa na ňu. Nestála za to. Ten, kto ťa má skutočne rád, príde opäť za tebou, nezáležiac na tom, aká prekážka sa mu postaví do cesty. Pokiaľ nechceš niečo robiť, tak to nerob. Nič a nikto ťa nedonúti, aby si robila to, čo sama nechceš. Nie si predsa nikoho majetok či domáce zviera, aby ti niekto rozkazoval.

 

Máš len jeden život. Tak si ho užívaj naplno. Choď na miesta, ktoré ťa najviac lákajú, jedz jedlo, čo ti chutí, stretávaj sa len s ľuďmi, ktorí ťa skutočne robia šťastnou. Nepociťuj žiadnu vinu, pokiaľ urobíš odlišné rozhodnutie, ako chcú tvoji rodičia, priatelia či frajer. Pamätaj na to, že najmä ty si tvorcom svojho šťastia. 

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife